Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu: Suriyelileri onların gönül rızası ile kendi ülkelerine göndereceğiz

CHP Genel Başkanı Suriyelilerin kendi ülkelerine gönderilmesi ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Hatay’da konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, ”Suriyelileri onların gönül rızası ile kendi ülkelerine göndereceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu konuya ilişkin olarak ”Suriyeli kardeşlerimize değil onları buraya getirenlere kızacağız. Ama göreceksiniz, inşallah iktidarımızda Suriyeli kardeşlerimizi onların gönül rızası ile kendi ülkelerine göndereceğiz” dedi. Kılıçdaroğlu, Suriyeli göçmenlerin gönderilmesine ilişkin olarak, iktidara geldiklerinde Suriye’de karşılıklı olarak büyükelçiliği açacağını da belirtti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Hatay’da şu açıklamalarda bulundu;

Suriye’de hastane, okul, kreş yok. Bunların tamamını yapacağız. İş adamlarımıza Suriye’de yatırımlar yapması için onları teşvik edeceğiz. Burada temin ettiğimiz, orada yaptığı yatırımlardan elde ettikleri dövizleri Türkiye’ye getirmeleri. Ve Suriyelilere istihdam da sağlayacağız. Tüm komşularımızla barış içinde yaşacağız.

Bizim belediyelere zaman zaman engeller çıkarıyorlar ama ne çıkarırsa çıkarsınlar tüm engelleri aşıp vatandaşa hizmet etmeye devam edeceğiz. Ülkenin geleceği için istihdamlar yaratacağız… Dedi.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...