Gündem

Abdullatif Şener: Bürokratların maaşı milyonlara ulaşıyor!

CHP Konya Milletvekili Abdullatif Şener, HalkTV ekranlarında Fatih Ertürk’ün sunmuş olduğu programda bazı bürokratların aldığı maaşların milyon liralara ulaştığını açıkladı. ‘’Bazılarının 11 maaşı bazılarının 41 yerde kurul üyeliği ortaya çıkıyor’’ diyen Abdullatif Şener, ‘’ben ömrümde böyle bir şey ne duydum ne işittim ama manzara bu’’ dedi. Hergün yolsuzlukların yapıldığına dair ellerine haber ulaştığını belirten Şener, ”bu yolsuzluk iddilarına ne cevap veriyorlar nede böyle birşey yoktur diyorlar” dedi.

Yolsuzluklara karışan kişilerin büyükelçi yapıldığını hatırlatan Şener, Erdoğan’ın marketlere fiyatları incelemesi için müfettiş görevlendirmesini eleştirdi. Kendi bakanlığına kendi şirketinden fahiş fiyatlarla mal satan bakan Tezcan’ı hatırlatan Abdullatif Şener, ‘’önce bakanlıkların neler yaptığını araştırması ve üzerine gitmesi lazım. Fahiş fiyata bu kadar düşmansan, karşıysan önce kendi bakanının hesabı sor. Ama yok öyle bir şey. Hesap soracağına kalkmış birde tebrik ediyorlar ya…’’ dedi.

İşte, CHP Milletvekili Şener’den çok çarpıcı açıklamalar;

Ruhsar Pekcan Ticaret Bakanı iken kendi bakanlığına kendi şirketi üzerinden mal satıyor üstelik fahiş fiyatlarla. Bilinen 5-10 milyon. Bu görünen birde açığa çıkmayanlar var. Cumhurbaşkanı bu Tezcan’ı bakanlıktan alıyor ama bakan maaşından daha fazla bir maaşla yönetime koyuyor. Yetmiyor birde ziyaret edip teşekkür ediyor. Ya böyle bir devlet anlayışı olur mu?

Kendi bakanlığına kendi şirketinden fahiş fiyatla mal satan hükümet, marketleri fahiş fiyatla ürün satmakla suçluyor. Fahiş fiyata bu kadar düşmansan, karşıysan önce kendi bakanının hesabı sor. Ama yok öyle bir şey. Hesap soracağına kalkmış birde tebrik ediyorlar ya… Aylarca konuştuk hiç birinden ses çıkmadı.

Bir hükümetin marketleri fiyat konusunda denetleyebilmesi için ve oralarda fahiş fiyat tespitinde koyulabilmesi için önce bakanlıkların neler yaptığını araştırması ve üzerine gitmesi lazım. Gidiyor mu peki, işte Tezcan örneği. 17/25 Aralık’ta görevden alınan 4 bakan yine buna bir örnek. Hepsini ödüllendiriyor.

Çikolata kutularında rüşvet aldığı ile ilgili görüntüler var, ses kaseti var, bilmem ne var ama bunu büyükelçi yapıyor. Diğer taraftan bakıyorsunuz, devlet hiyerarşisinde tepeden aşağıya doğru korkunç felaket var. Bir bakıyorsun ki birinin 11 maaşı, bir diğerinin 41 yerde kurul üyeliği var. Bürokratların maaşı milyonlara ulaşıyor. Böyle bir memurluk ben ömrümde görmedim, duymadım. Ama manzara bu.

AKP içerisinde olan bazı siyasi kadrolar zenginleşme peşine düşmüşler. 8-10 maaş alan böyle bir siyasi kadro olur mu? Bir bürokratın 41 tane üyeliği olur mu? Olursa bunun tek bir yorumu olur. Yukarıda kilerin yolsuzluklarını görmemeleri için onlara sus payı veriliyor. Onlarda paylarını alsınlar ki, onlarda bu yolsuzluklara ortak olsunlar ki sussunlar denilmek isteniyor.

O kadar çok şey değişiyor ki her gün, yeni bir yolsuzluk haberi geliyor. Her gün yen bir vukuat. Bunları artık konuşamaz olduk. Olanları bile söyleyemez olduk. O kadar yolsuzluğu gündeme getirdik ama hiç birine de cevap vermiyorlar, böyle bir şey yok da demiyorlar. Ne canlı yayınlarda dile getirdiğimiz yolsuzluk iddialarına nede soru önergesi ile meclise sunduklarımıza cevap veriyorlar.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...