Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Genel

Artık hakkını savunmak da mı yasaklandı?

AKP hükümeti, ne yolsuzluğu araştıran gazetecilere ne de hakkını savunan vatandaşa söz hakkı vermemede kararlılığını sürdürüyor. Ama işin en vahimi, buna bazı savcılar alet oluyor. Bir siyasi partinin, seçilmiş bir iktidarın değil; bu ülkenin savcısı olduğunun farkına varamayan bazı huhuk rendecileri, hukuku alenen parçalamak için olmadık olaylar ile ilgili olmadık kişilere soruşturma açıyor. Konunun ne olduğunu söylemeden önce o savcıları, birilerinin; ”bu AKP bugün var yarın yok, siz yaptığınız bu hukuksuzluğun hesabını nasıl vereceksiniz?” demesi gerekiyor….

Üniversite öğrencilerinin tüm Türkiye’ye yayılan ‘Barınamıyoruz’ eylemlerinin sürdüğü illerden biri olan Eskişehir’de valilik, ‘Covid-19’ salgınını gerekçe göstererek eylemi eneglledi.

Eskişehir Valiliği’nin internet sitesinden yaptığı açıklamada İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca korona virüsüyle mücadele kapsamında ek tedbirler alındığını duyurdu.

Valilik açıklamasında “2021- 2022 akademik yılının başlaması ile üniversitelerimiz yüz yüze eğitime geçeceğinden öğrencilerin çeşitli sebeplerle bir araya gelebilecekleri, bu durumun da virüsün yayılım hızının artmasına neden olacağı değerlendirildiğinden sosyal mesafeyi azaltan ve koronavirüs tedbirlerini ihlal eden toplanmaların önlenmesine karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca kararda “Koronavirüsün yayılım hızının artışına mahal vermemek için ilimizdeki üniversitelerde eğitim-öğretim görecek öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanması konusunda Eskişehir Valiliğince (Açık Kapı Şube Müdürlüğü, Kaymakamlıklar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) gerekli hizmetler verilecektir” ifadeleri kullanıldı.