Gündem

AKP ve MHP Abdullah Öcalan’la anlaştığı ve genel af iddiaları Ankara’yı karıştırdı!

Bilal Demir yazdı! AK Parti ve MHP’nin bebek katili, terörist başı ile anlaştığı ve Abdullah Öcalan’ın, Anayasa Mahkemesi’nin ‘’kısmi afta eşitlik’’ ilkesine göre ve buna yönelik çıkartılacak genel af ile serbest kalacağı iddialarını gündeme getirdi. Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılacağına dair AKP yönetiminin anlaştığı iddialarına karşı; ‘’Kürt sorununun tartışılacağı tek adres TBMM’dir’’ diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu teyakkuzunun bundan kaynakladığını belirten gazeteci Bilal Demir, kendisine bu istihbarat bilgileri verenlerin; bu durumdan rahatsız olan bazı AKP Milletvekillerinin ve CHP’de Kılıçdaroğlu’na çok yakın isimlerin olduğunu söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer muhalif partilerin durup dururken ‘’Kürt sorunu çözümünün tek adresi meclistir’’ demelerinin perde akasını araştıran Araştırmacı ve Gazeteci Demir, bu konu ile ilgili iddialarını kamuisilanlari.net ile paylaştı. Demir’in bugünkü yazısı aynen şöyle;

Araştırmacı Yazar Bilal Demir- Seçim yapılana kadar gündemin birinci başlığı HDP ve terörist başı Abdullah Öcalan olacak. Hem saray hem de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) HDP ile o kesimin oylarını etkilemek noktasında teyakkuzdadırlar.  CHP AKP’den önce teyakkuza geçti zira Kemal Kılıçdaroğlu’na; AK Parti ve MHP’nin Apo ile yani terörist başı Abdullah Öcalan ile anlaşma yaptıklarına dair bilgiler iletildi ve Kılıçdaroğlu bu iddia diyebileceğimiz bilgi sonrası, Cumhur ittifakının bu skandal oyununu bozmak için HDP’yi Kürt sorunu konusunda TBMM’ni adres göstererek muhatap alabileceklerini söyledi. Keza buna Temel Karamollaoğlu, Meral Akşener, Ali Babacan, Selahattin Demirtaş ve Ahmet Davutoğlu ’da destek verdi yani AKP ve MHP’nin Apo ile anlaştığı iddialarına karşı hemen teyakkuza geçerek karşı bir hamle yaptılar.

Meral Akşener: ”Sayın Bahçeli’ye ve Sayın Erdoğan’a bir tavsiyede bulunmak istiyorum: İmralı’yla, Kandil’le aralarına mesafe koysunlar. Millet İttifakı’nın 2 bileşeni, biz İmralı’yı da Kandil’i de muhatap kabul etmiyoruz.” 

Anketler ortada!.. HDP ve yüzde 17’lere varan kararsızlar kime oy verirse o ittifakın adayı kazanacak. Buradan hareketle hem saray hem de Kılıçdaroğlu diken üstündedir. CHP liderinin endişesi, Tayyip Erdoğan’ın iktidarını ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni elinde tutması için yani Abdullah Öcalan ile HDP’yi fiili olarak tatmin edecek imkanda ve konumda olması. Öyle olduğu içindir ki Kemal Kılıçdaroğlu mesafeli durduğu HDP’ye birden kapı araladı. HDP ile Abdullah Öcalan ise bu tablodan fevkalade hoşnut ve iki tarafı kızıştırıp kendi faydalarını çoğaltma peşindedirler.

AKP ve MHP’nin anlaştığı iddia edilen bebek katili Öcalan, cezaevinden çıkmak, HDP’de müzakere masasını yeniden kurmanın peşindedir. İktidarın Apo’ya 25. Yılını doldurduğu tarihte serbest bırakacağı sözünü verdiği Ankara kulislerinde büyük tartışma konusudur. Sadece buda değil;

Anayasa Mahkemesi devreye sokularak kısmi affı eşitleme çerçevesinde genel affa dönüştürülmesi bile söz konusudur. Kısacası AKP’nin ajandasında yazılan HDP ve Abdullah Öcalan senaryosu, yine bu durumdan rahatsız olan AKP içinde dilendiriliyor.

Şimdi diyeceksiniz ki Tayyip Erdoğan PKK ve HDP’ye yanaşırsa MHP Cumhur ittifakını yıkmaz mı, ondan uzaklaşmaz mı? Hayır, uzaklaşmaz zira Bahçeli’nin Erdoğan için söyledikleri ve bu söylediklerine rağmen nasıl saray bekçiliği yaptığı arşivlerdedir. Tayyip Erdoğan kapıya koymadığı sürece Bahçeli tüm bu iddialara hatta bu iddiaların gerçekleşmesi halinde destek vermeye devam edecektir. Buna en güzel örnek; İstanbul seçimlerinde AKP, 32 askerimizin katili Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarmasına rağmen tek bir çift laf söyleyemeyen Devlet Bahçeli ve onu destekleyenlerin tutumudur. Dahası hatırlayın ki, bebek katili, Türkiye’nin bir numaralı düşmanı Abdullah Öcalan gibi bir zilletin mektubunun okunmasına karşı çıkıp da tek bir kelime dahi edememişti. O sayın, kendisini milliyetçi sanan, Öcalan’ın idam edilmemesi için mecliste oy veren ve ülkenin beka sorunu haline gelen kişi… Ama hakkını yemeyelim, Bahçeli o mektuptan önceden haberdar edilmişti ve sırf makam için buna ses çıkartmadı. Niçin ses çıkarmadı diyenlere ise, ‘’Bahçeli hakkında video görüntüleri var’’ iddialarının gündeme getirildiği günleri hatırlatmak istiyorum.

Bahçeli sadece katil Öcalan’ın mektubunun okutulmasına sessiz kaldığı gibi, kardeşi şerefsiz Osman’ın TRT ekranlarına çıkmasına sessiz durmuş, o rezaleti sineye çekmişti. O yüzden o gün onu yapan MHP lideri Devlet Bahçeli, şimdi niye tersine davransın ki? Söylenen 3’lü bir anlaşmanın olduğudur.

Bazıları hala fark edemedi!.. Devlet Bahçeli siyaseti Türkiye adına değil, ölene kadar MHP Başkanlığı postunda kalmak için yaptı ve yapıyor ki, iktidardan kopacak MHP’de; Bahçeli’nin ayakta kalması mümkün değildir.

 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...