Gündem

AKP Filistin’e ihanet ederek Yahudilerle birlikte ortak bildiri yayınladı

Bilal Demir -Gizlenen bir iki yüzlülüğü dikkatlerinize sunacağım!.. Tayyip Erdoğan İslamcı Örgüt Liderleri ile toplantı yaparken Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ortodoks-Yahudi Ticaret odasıyla toplantı yapıp deklarasyon yayınladı. Filistin’i hedefe oturttu. Evet, bir toplantıda halife pozları ile mesajlar veriyorlar, diğer tarafta ise; fanatik Musevilerle el ele vererek ‘’kahrolsun Filistin’’ bildirileri yayınlıyorlar. Pardon ama gerçek AKP ve gerçek Erdoğan hangisi? İslam örgütü liderleri ile halife pozunda mesajlar yayınlayan Erdoğan’a mı inanalım yoksa Ortodoks-Yahudi Ticaret Odası ile birlikte ‘’kahrolsun Filistin’’ deklarasyonu yayınlayan Erdoğan’a mı inanalım?

Bakın, Kuran iki yüzlü devlet başkanlarını nasıl ifşa ediliyor? İki yüzlü sözde Müslüman devlet başkanlarını ifşa etmek için, aldıkları maaşlar üzerinden Kuran’ın bizlere ne dediğine bir bakalım;

Yapılan anlaşmanın 5. maddedi aynen ”5- Amerika’yı, İsrail’i ve Türkiye’yi hedef alan her türlü radikalizm, şiddet içeren aşırıcılık ve terörizmin her türlüsüne karşı çıkın.” diye yazıyor. Filistin ise bu Radikalizm denilenlerin içinde yer alıyor!

Kuran’da bir devlet başkanının maaş alması ile ilgili geçen ayetlerde özetle; eğer bir kamu görevlisi, toplanan zekattan ki İslam literatüründe zekat vergi yani devlet bütçesi demektir ki, alacağın maaşa ihtiyacın yoksa yani başka yerlerden gelirin varsa yani gemiciklerin, bankalarda 7 sülalene yetecek paran varsa devlet bütçesinden maaş alırsanız ‘’iffetsizsin’’ diyor yüce Allah. Konunun daha iyi anlaşılması için hemen bir açalım;

Hz. Muhammed Hz. Hatice ile evlenmeden evvel çok güvenilir olduğu kadar da zengin ve bir o kadarda kültürlü bir insandı. Hz. Hatice ile evlendiği zaman serveti katlandı. Servetine bir örnekleme yapacak olursak bir Sabancı yada bir Koç ailesinin servetini gösterebiliriz. Hal bu iken Hz. Muhammed’e peygamberlik vasfı nail olunca Allah’ın Resulü Muhammed 13 yıllık Mekke döneminde tüm servetini Allah rızası için harcadı ve Medine’ye hicret ettikten kısa bir süre sonra beş parasız kaldı.

Peygamber, bir taraftan peygamberlik görevini yerine getirirken diğer taraftan da devlet başkanı idi. Hal bu iken kendiişlerini yürütemez hale düştü ve hiç parası kalmadı. Ashap, Peygamberimize toplanan zekatlardan maaş almasını önerse de bununla ilgili ayet gelmediği için zekat paralarına yani toplanan vergi paralarına el süremedi, kendi menfaatine harcama yapamadı.

Sonradan gelen ayetler üzerine peygamber efendimiz Hz. Muhammed, toplanan vergi paralarından sadece ihtiyacı kadar almıştır. İhtiyacı kadar demek; bugünkü bir asgari ücret olarak düşünebilirsiniz. Ama asgari ücreti Peygamber efendimiz alırken ‘’ 1-Zekattan alacağın paraya ihtiyacın yok iken alırsan iffetsizsin. 2- İhtiyacın kadar almanda sana bir sakınca yoktur’’ ayetine uygun davranmıştır zira o dönemde peygamberimizin tüm yeme-içme-giyme-gezme ve diğer tüm ihtiyaçları devlet bütçesinden karşılanmıyordu. O dönemde Allah Resulü Muhammed’in ne gemicikleri vardı nede İsviçre, Katar bankalarında 350 milyar dolar parası vardı. Dahası 1150 odalı saraylarda yaşayıp, hanımlarına toplanan zekatlardan 50 bin dolarlık çanta veya 30 bin Euro’luk saat alamıyordu.

Yani kısaca Kuran’da anlatılan gerçek İslamiyet’e göre bir devlet başkanının (bakanlar, milletvekilleri ve tüm seçilmiş şura üyeleri için geçerli) başka bir yerlerden geliri var veya devletten alacağı maaşa ihtiyacı yok iken, kamu bütçesinden maaş alanlara Allah iffetsizsin yani namussuzsun diyor. Bunu biz değil Allah söylüyor zira bununla ilgili ayetler Kuran’a yazılırdır ve isteyen bu konuyu araştırabilir ve kendisine Müslüman süsü verenlerin aslında şirkin içinde olan müşrikler olduğunu görebilir. İşte Allah, görünürde Müslüman, perde arkasında Yahudi olan kişilerin bu tutarsızlığına iki yüzlülük diyor.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...