Gündem

Erdoğan o kadar zordaki bunu bütün dünyaya gösterdi!

Bilal Demir -Tayyip Erdoğan o kadar zordaki ABD’de inşa edilen bir binadan bile destan çıkarma peşindedir. Başka anlatacak hikayesi kalmayan Erdoğan, bir binanın yenilenmesini destanlaştırmaya çalışarak iç siyasetinde ne kadar zor duruma düştüğünü tüm dünyaya göstermiş oldu ama farkında bile değiller. Yahu Türkevi New York’ta 44 yıldır var ve rahmetli Mehmet Ali Birand birçok kez kere oraya gitti ve bazı çekimler bile yaptı. AKP bu 44 yıllık eskiyen binayı yıkıp yerine yenisini yaptı. Durum bu iken New York sanki fethedilmişçesine yayınlar yapıyorlar. Neymiş efendim ‘’dünya ligine girmişiz’’ çünkü komşularımız Fransız, İngiliz ve Alman evleriymiş.

Merhum Süleyman Demirel 1977 yılında Türkevi’ni satın aldığı beri o ülkelerin evleri zaten komşumuz değil miydi? Ayrıca bina yenilemek ile nasıl büyük devlet olunuyor ki? Senin kendi ülkende öğrencinin yatıp kalacağı yurdu yok yani kendi vatandaşın sokakta kalırken sen ABD’de gökdelen inşa ettirdik diye mi övünüyorsun? Bina yapmak ile büyük devlet olunsaydı New York’ta onlarca gökdeleni olan Suudi ve Körfez Emirlikleri en büyük devlet olurlardı.

Birileri bunlara anlatmalı. Büyük devlet olmak için demokrasi ve hukuk devleti olmak gerekiyor. Bilim ve teknoloji üretmek gerekiyor. Kültür ve sanatta ilerlemek gerekiyor. Milli geliri yükseltip 8,5 Bin Dolar olan fert başı geliri 30 bin doların üstüne taşımaktır büyük devlet olmak. Enflasyonu, işsizliği ve faizi yüzde 5’lerin altına indirmek gerekiyor. Silah sanayisinde söz sahibi olmak gerekiyor. Peki, AKP’nin yönettiği Türkiye’de var mı bu bunların tek bir zerresi?

Evet, İsmet İnönü’nün ifadesi ile ‘’itibar sahibi olmak iktidar sahibi olmaktan çok daha önemli’’ lakin Türkiye’nin hali ortada aşikar değil midir? Adeta İslamiyet öncesi Mekke müşriklerinin putlara tapması misali inşa edilen bir binayı kurtarıcı görüyorlar. Ha, bunu niye yaptıkları belli… Artık Erdoğan’ın anlatacak bir hikayesi yoktur…

Hiç kuşkunuz olmasın!.. Bu bina propagandası ile hedef ne Amerikalılar nede dünyalılardır. Hedef sadece Türk seçmenidir ki, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Türkevi bina açılışına götürülmesi bunun içindir. Ali Erbaş’ın AKP’nin siyasetine alet olmasına kızmanın bir anlamı da yok zira o adamı, yaptığı onca yanlışa rağmen o makamda tutan, baş tacı eden Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...