Emlak

TOKİ tarafından 34 ilde konut ve iş yerleri satışa çıkarıldı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 34 ilde 144 konut ile 26 ilde 96 iş yerini açık artırma ile satışa çıkarıldı. TOKİ tarafından 144 daire yüzde 25 peşinat ve 120 aya varan vadelerle satışa çıkarılırken, 96 işyeri yüzde 10 peşinat ve yine 120 ay vadeli satış yapılacaktır.

Peki, hangi illerde ki TOKİ projelerinden ev veya işyeri satılıyor? Dairelerin açık artırma usulü ile satışları nerede hangi tarihte yapılacak? İşte detaylar…

TOKİ Başkanlığı tarafından ilana konulan satılık daire ve iş yeri ilanı ile ilgili yapılan açıklamalarda şu bilgilere yer verildi;

Açık artırmaya online olarak katılım mümkün olup salon katılımları Ankara’daki Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ve İstanbul’daki TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu Halkalı adreslerinde gerçekleştirilecek.

6-7 Ekim tarihlerindeki Açık Artırma Toplantısına katılacak olan gerçek veya tüzel kişilerin, katılım teminatı olarak toplantı öncesinde T. Halk Bankası A.Ş ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tüm şubelerine talip oldukları her taşınmaz için ayrı ayrı katılım teminatı yatırmaları gerekmektedir.