Gündem

Ekrem İmamoğlu İstanbul’da 5 bin kişilik öğrenci yurdu yapacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu KYK öğrenci yurtlarının azlığından yakındı. KYK yurtlarında yer bulamadıkları için park ve bahçelerde sabahlayan öğrencilerin durumunu gündemine alan Ekrem İmamoğlu, AKP’nin bugüne kadar öğrenci yurdu yapmadığın hatırlattı. Göreve geldiği bu kısa dönem içerisinde 3 ayrı öğrenci yurdu yaptıran İmamoğlu, İstanbul’a 5 bin kişilik öğrenci yurdu yapacaklarını taahhüt etti.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “Hedefimiz 5 bin kişilik öğrenci yurdu” açıklamasında bulundu. Öğrencilerin yurt sorununa dikkat çeken İmamoğlu, “Ne yazık ki yıllardır üniversite öğrencileri için yeterli yurt yapılmamış, İBB’nin de hiç yurdu yoktu. Tamamen kendimize ait, güvenli, temiz, sosyal ve sportif alanları olan yurtlarımıza ilk öğrenciler yerleşti” dedi.

İmamoğlu’nun vaatlerinden biri olan öğrenci yurtları hayata geçmeye başladı. 31 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında kız öğrencilerin başvuru yaptığı üç İBB yurdunda yerleştirme işlemleri geçtiğimiz günlerde tamamlandı. 6 günlük süre içerisinde 4 bin 18 başvuru alan yurtlara, 625 kız öğrenci yerleşme hakkı kazandı. Öğrenciler, İBB yurtlarında 2021 – 2022 eğitim öğretim yılında aylık 600 TL’ye konaklayabilecek.

İlk etapta Avcılar’da ve Beyoğlu’nda açılan üç kız öğrenci yurdunda 625 kız öğrenciye hizmet verilecek. Bu kapasitenin, eğitim takviminin ikinci yarısında Gaziosmanpaşa’da açılması planlanan erkek yurduyla birlikte 1000 kişiye ulaşması hedefleniyor.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...