Gündem

Erdoğan İBB’nin otobüs almasına 8 aydır izin vermiyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinin toplu taşıma araçlarını yenilemesine izin vermiyor. İBB’nin otobüs almasına dair belediye meclisinde onanan kararı 8 aydır imzalamıyor. İlaveten Erdoğan, CHP’li belediyeleri topal ördek yapmak için alt yapı hizmetlerini engelliyor. Diğer bir konu ise AKP iktidarı, Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanlığı adayı olması halinde B planı hazırladığı ortaya çıktı. İmamoğlu veya Yavaş aday olduğunu açıkladığı andan itibaren bu hazırladıkları ‘’B’’ planını devreye sokmak için harekete geçecekleri öğrenildi. İşte tüm bu başlıkların detayları…

CHP’li Belediyelere Erdoğan Engeli

İstanbul Büyükşehir Belediyesi otobüs alacak ki bu acil ihtiyaç ve İBB Meclisi bunu oy birliği ile karara bağladı. Ama 8 ay oldu ve Erdoğan İBB’nin yeni toplu taşıma araçları alımına ilişkin taleplerine bir türlü onay vermiyor. Aynı şey Ankara, İzmir ve Muğla içinde geçerli.

Turizm merkezi Muğla’da alt yapı ve su yatırımları için yurtdışından, hükümetin bulduğundan çok daha ucuzu bulunan dış krediye saray onay vermiyor. Aynı şey Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri içinde geçerli.

Çürüyen otobüsleri değiştirmek için dışarıdan ucuz kredi bulan Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu içinde ipe un serildi. Bunun üzerine İmamoğlu ve Yavaş eski otobüsleri, mühendislik harikaları yaratıp dönüştürmeye soyundu ve hizmete bu şekilde devam ediyorlar. Lakin binlerce otobüs içerisinde bir kaçı arıza yapabiliyor doğal olarak ama saray medyası bunları fırsat bilip, sanki bunların sorumlusu Erdoğan değilmiş gibi İmamoğlu’nu kötülemeye çalışıp çamur atıyorlar.

Siyasi Çıkarlarını Ülke Çıkarlarının Önünde mi Görüyorlar?

Basit anlatımla; Türkiye’nin Cumhurbaşkanı yâda Anayasaya göre Baş Komutan olan Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li belediye başkanları başarılı olmasın diye açıktan engellemeler yapıyor. Söyleyin bu yapılanların yorumu, siyasi çıkarları ülke çıkarlarının önüne koymak değil midir? Ancak bütün bu engellemelere rağmen doğruya doğru, CHP’li belediyeler son derece başarılıdırlar. Kimse onlara çamur atarak hakkını yiyemez.

Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu İçin ‘’B’’ Planını Devreye Sokacaklar

Mansur Yavaş’ın yıldızı müthiş parlıyor. Yavaş sadece Ankaralıların değil, bütün dünyanın takdirini kazandı ki, Uluslararası Belediye Başkanları Vakfı tarafından 2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’ne layık görüldü. Bakın o büyük ödülde torpil falan yok yani Türkiye’de AKP iktidarın kendilerine yalakalık yapanlara verdiği ödüller gibi değil. O ödülü almak için önemli kriterler var. Kısacası Mansur başkan yaptığı takdire şayan hizmetleri ile aldı o ödülü.

Çok iddialı söyleyeceğim, Türkiye’de Büyükşehir Belediyeleri kurulduğundan beri temiz yönetim babında Mansur Yavaş model isim olmuştur. Öyle, zira Yavaş’ın her şeyi şeffaf yani bütün ihaleleri canlı olarak yayınlıyor. Yolsuzlukla mücadelesi hakikaten destansıdır ve bu konuda hiç kimse ile uzlaşmayarak bütün var olan iddiaları yargıya taşıdı. Dahası var;

Mansur Başkan, gerçekten halk adamı ve bütün Ankara ile iç içedir. Kimseyi ötekileştirmeyip herkesi aynı şekilde kucaklıyor. Evet, Yavaş aslında siyaset değil, devlet adamlığı yapıyor ve bunu kısa süre içinde kanıtlamıştır. Zaten öyle olduğu için bütün anketlerde en güçlü Cumhurbaşkanı adayı olarak öne çıkmaktadır. Ancak şunu da ilave edeyim, belediyelerin otobüs bile almasına izin vermeyen zihniyet, İmamoğlu veya Yavaş rakip olmaları halinde B planlarını devreye sokacaklar. Yani adaylıklar kesinleştiğinde emin olun harekete geçecekler ki, bu iki isim için özel birimler kurulup hazırlıklar yapıldı. Ve bu kesin bilgidir.

Dolayısı ile Mansur ve Ekrem İmamoğlu son ana kadar adayım dememeli, Millet ittifakı asla bir isim açıklamamalıdır. Yazılan senaryonun hazırlıkları özellikle son bir aydır Ali Erbaş üzerinden devreye sokulmaya başlandı. AKP’nin korkunç B Planı Hazırlığı yazımızın devamı BURAYA TIKLAYINIZ

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...