GündemKamu Haberleri

Doktorlar Covid-19’un meslek hastalığı sağılması için eylem yaptı!

Taksim ve Eğitim Araştırma Hastanesini önünde toplanan doktorlar hayatlarını kaybeden sağlık emekçileri için eylem yaptı. Yeni tip Corona (Covid-19) virüsünün meslek hastalığı sayılmasını dile doktorlar, hastane önünde Sağlık Bakanlığına sitem ettiler…

Rakamlara göre 100’ü aşkın sağlık emekçisi hayatını kaybetti. 50 civarında da hekim Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

SAĞLIKÇILARA DÜZENLİ TEST BİLE YAPILMIYOR

Ahmet Akbaş, Recep Ali Köseoğlu, Mehmet Atilla Baran ve Necdet Gökçınar Covid-19 virüsün hayattan kopardığı son doktorlar. Covid-19 halen meslek hastalığı olarak kabul edilmiyor. Sağlıkçılara düzenli test bile yapılmıyor.

Onlardan geriye sadece, sadece bu fotoğraflar kaldı. 3 günde 4 doktor daha Covid-19 yüzünden hayatını kaybetti.

Taksim ve Eğitim Araştırma Hastanesini önünde toplanan doktorlar hayatını kaybeden meslektaşları için anma töreni düzenledi. Sağlık Bakanlığına seslendi.

HER ÖLÜM CİNAYETTİR

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil hekimi ‘’Sağlık Bakanı bugün şunu kabul etmeli; Yönetemiyorlar, tükeniyoruz! Yönetemiyorlar, ölüyor! Önlenebilir… Her ölüm cinayettir. Pandemi şunu açığa çıkardı ki hakikaten bizler, ölümle baş başa bir mesleğimiz var. Salgını önleyemedikleri, bizi koruyamadıkları hergün bu cinayetin parçası olacaklardır’’ diye seslendi.

MESLEK HASTALIĞI KAPSAMINDA SAYILMIYOR

İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri ‘’Bizim kaybettiğimiz arkadaşlarımız çok açık bir şekilde mesleklerini icra ederlerken hastalanıyorlar, ölüyorlar… Buna rağmen meslek hastalığı veya iş kazası kapsamında değerlendirilmiyorlar’’ sitem sözleri ile seslendi Sağlık Bakanlığına…

ŞEHİT STATÜSÜNDE SAYILMASI GEREKİR

Taksim ve Eğitim Araştırma Hastanesini beyin cerrahı doktoru ise ‘’Covid-19 virüsünün meslek hastalığı olması lazım. Ve bu şekilde ölen sağlık çalışanlarımızın şehit statüsünde de sayılması gerekmektedir’’ dedi.

Doktorlar ölümle burun burunalar… Üzgün ve kırgınlar. Kırgınlıkları en çok bağlı oldukları Bakanlık ve Bilim Kurulu’na..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu