Ekonomi

Vergi borçlarına indirim müjdesi 2020 yılı sonunda geliyor!

Hükümet, vergi borcu olan ama ödemekte güçlük çeken esnaflara, 2020 yılı sonuna doğru vergi borcu indirim müjdesi vermeyi planlıyor.

VERGİ BORCU İNDİRİM KAMPANYASI

AK Parti Hükümeti, döviz kurunun artışından ve koronavirüs pandemisinden dolayı sıkıntıya düşen esnaflar için yeni bir vergi borcu indirim kampanyası müjdesi vermeye hazırlanıyor. 2020 yılı sonuna doğru hayata geçirmeye çalışılan vergi indirimi kampanyası ile devlete vergi borcu bulunan vatandaşların peşin ödemelerini tavsiye ediyor.

Çıkacak yeni vergi indirimi kampanyası ile vatandaş, peşin ödemelerinde, uygulanan faiz miktarlarından kurtulacak. Bu yolla devlet hazinesine 2 milyar TL paranın yılsonu öncesinde daha erken girmesi planlanıyor.

VERGİ İNDİRİMİ NE ZAMAN ÇIKAR?

Vergi indirimi ile ilgili kararın, 2020 yılı Kasım ayı veya öncesinde yapılması planlanıyor. Bu şekilde, vergi kampanyası ile devlet hazinesine 2 milyara TL’den fazla nakit paranın girmesi hedefleniyor.

Yapılacağı muhtemel vergi indirim kapsamında, idari para cezaları dahil olmak üzere adli yargı cezalarının da dahil edilmesi planlanıyor. Eğer hazırlanan teklif, TBMM onayından geçerse, gerek adli gerekse idari para cezası bulunanlar, ödemesi gereken ceza miktarlarını faizsiz olarak ana para olarak ödeme imkanına sahip olacaklar…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu