Gündem

TRT’nin Rıdvan Dilmen’e her ay yaklaşık 1 milyon lira maaş verdiği ortaya çıktı!

BİLAL DEMİR – Asgari ücreti 8 bin TL zanneden futbolcu Rıdvan Dilmen bir sezonda 8,5 milyon Lira maaş aldığı iddia edildi. İddia doğruysa eğer o kadar büyük maaş alan birinin asgari ücreti bilmemesi elbette normaldir. Ama burada sorulacak bir soru var. Rıdvan Dilmen bu iddia edilen astronomik maaşı nereden alıyor? Eğer özel sektör ise buna sözümüz olamaz ama bu maaşı devlet kurumu yani TRT veriyor ise buna itirazımız hatta feryadımız olur zira TRT o parayı benim senin cebinden veriyor. Yani elektrik faturalarından aldığı paylarla ödüyor.

Böyle bir iddianın doğru olabileceğine ihtimal vermiyoruz ama çünkü bir sezon eşittir 8-9 ay ise Rıdvan Dilmen’in aylık maaşı ortalama 1 milyon demektir ki, bir kamu kurumu bir futbol yorumcusuna böyle bir ödeme yapamaz. Ayrıca Dilmen futbolda allame yani otorite falan değil, geçmişten gelen ne büyük bir futbol başarısı nede teknik adamlığı var.

Rıdvan Dünya futbolunda da Maradona, Messi, Pele gibi bir isim zaten olamadı. Sadece birkaç maçta yıldızı parlayan sadece vasatın üstünde bir futbolcuydu. Durum böyle iken televizyonda ahkam kesme adına sezonluk 8,5 milyon TL aldığı iddiaları hakikaten astronomik ve uçuk bir rakam. Bu asla kabul edilebilir ve normal değildir ki perde arkasında bu paranın hikayesi olabilir.

Malum, Rıdvan Dilmen Tayyip Erdoğan’a yakın yani adamı olarak bilinen isim ki zaten öyle olmasaydı TRT ona, fakir fukara demeden milletten aldığı paraları aktarır mıydı? Ki TRT’ye yorumcu olarak çıkan Rıdvan kalibresinde ki isimlere yakın geçmişte ödenen paralara baktım, bunun çok ama çok altındadır.

Bu tabloda; Rıdvan Dilmen’in TRT’den aldığı para Erdoğan’a yakınlıkla orantılıdır. Ayrıca bu durum sadece eski futbolcu şeytan lakaplı Dilmen için geçerli değil.

Birkaç gün önce hatırlayacaksınız, futbolcu Mesut Özdil yine Tayyip tarafından seviliyor denilip bitip tükenmiş son haline 3 seneliğine 13 milyon Dolar yani 100 küsür milyon lira ile ödüllendirildi. Evet Fenerbahçe’de Tayyip Erdoğan’ın hatırı için Ali Koç’un torpili ile ilk 11’e girebilen Mesut Özdil’ de sırf sarayın adamı denilerek servetler bahşedildi.

Değerli dostlar bu gerçekten bir faciadır ve aslında Türkiye’de ki mevcut rejimi tanımlamaktadır. Tayyip sarayda olmazsa ne Rıdvan neden Mesut bu paraları rüyalarında bile göremezdi. Bugünün dünyasında bu tür gibi şeyleri artık Afrika’da bile görmek mümkün değildir. İnsanların işsizlik ve açlık sebebi ile kendini asıp yaktığı bir ülkede sırf Cumhurbaşkanının adamı denilerek devletin parası bu şekilde peşkeş çekilemez.

2 lisan bilen üniversite mezunu çakı gibi gençler işsiz gezerken futbol mavrası yapacak diye birine milyonlar verilemez. Bunu adı keyfiliktir. 27 milyon insanın icrada olduğu bir ülkede birinin TRT gibi kamu kurumundan bu kadar maaş alması, milletin cebinden alıp bir kişiye verilmesi Hakikaten de Gayretullah’a savaş açmaktır.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...