Gündem

Muharrem İnce AKP’ye mi çalışıyor?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce yaptığı açıklamaları ile aldığı kararlar ile Ak Parti hükümetine çalıştığı, Memleket Partisi’in Erdoğan’ın bir projesi olduğuna dair iddiaları güçlendiriyor. Öyle ki, CHP sıralarında boy gösterirken muhalefet partilerine çağrı yapıp ‘’AKP rant düzenini yıkmak için muhalefetin hep birlikte ses yükseltmesi, giderek ülke bekası sorunu haline gelen bu yolsuzluk çetelerine karşı birlikte hareket etmemiz ülkem çıkarlarına olacaktır’’ diyen Muharrem İnce, bu defa AK Parti karşısında birleşen Millet İttifakının oylarını eritebilmek için Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı.

CHP’den Cumhurbaşkanı adayı olduğunda seçim gecesi birçok şaibelerin olduğuna dair iddiaların tartışıldığı bir zamanda ‘’Erdoğan’a hayırlı olsun’’ diyen ve uzun bir süre konuşmaktan kaçan İnce, anketlerde yüzde 1 bile alamazken Cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıklaması, ‘’Muharrem İnce AKP’ye mi çalışıyor?’’ sorunu akla getirdi.

İnce, adaylığı hakkında yaptığı açıklamalarda “Kesinlikle çoklu aday olması lazım. Bence Sayın Kılıçdaroğlu da, Akşener de aday olmalıdır, HDP de aday çıkarmalıdır. Aday sayısı ne kadar çok olursa, katılım o kadar yüksek olur. Buna rağmen Erdoğan, birinci turda 50+1’i alıyorsa zaten yapılacak bir şey yok” dedi.

Yeni parti kurması nedeniyle siyasi partilerin kendisine kızabileceğini ve “bunun da normal olduğunu” belirten İnce, “Doğru bir iş yaptığımıza inanıyoruz. Herkes dostları arasına giriyorsa, biz de dostu sayılırız, canınızı sıkmayın. Biz de düşman değiliz” diye konuştu.

CHP’den ayrılarak 17 Mayıs’ta Memleket Partisi’ni kuran Muharrem İnce, partisinin Cumartesi günü yapılacak 1. Olağan Kurultayı öncesi, gazetecilerle sohbet toplantısında buluştu.

Mayıs ayında kurulmalarına karşın, şimdiye kadar 53 ilde kongrelerini tamamladıklarını açıklayan İnce, hızla kurultaya gitmelerini ise “erken seçim olasılığına” bağladı:

 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...