Gündem

AKP’nin Sedat Peker’e teklif götürdüğü kulislerde tartışılıyor! Peker’in Türkiye’ye gelmesi için ne teklif edildi?

Bilal Demir -Sedat Peker Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) kıskacında. Malum BAE Peker’in video çekmesine bile izin vermiyorlar. Sedat Peker başka bir ülkeye gitmek istiyor ancak ailecek pasaportları Süleyman Soylu tarafından iptal edildiğinden onu da başaramıyor. Türkiye’ye iadesi ise ihtimaller dahilinde.

AKP Sedat Peker’den korkuyor çünkü bildiklerinin sadece yüzde 5’i Türkiye’yi ayağa kaldırdı ise yüzde 95’i ile her şeyi ters düz edebileceği düşünülüyor. Peker seçim arifesinde bombardımana başlar ise özellikle 40 yaş altı seçmeni etki altına alabileceği düşünülüyor. Bunun içinde ne yapıp edip onun kontrol altına alınması yani Türkiye’ye dönmesi AKP için temel amaçtır.

AKP PEKER’E NE TEKLİF ETTİ?

Ankara kulislerine göre bu bağlamda Sedat Peker’e şöyle bir teklif yapılmış. AKP tarafından Peker’e ‘’Soylu görevden alınıyor, o gidince sende Türkiye’ye gel, kısa bir süre cezaevine gir ve aklan ki zaten hakkında ciddi bir suçlamada yok’’ denilmiş. Buna ilave olarak AK Parti iktidarı BAE nezdinde temasa geçerek Peker’i almak için ısrar ettiği bir diğer iddiadır.

AKP’nin, Sedat Peker’i almak için BAE’ye iki ihvancı casusu takas olarak verdiği ağızlara sakız oldu. Hülasa Sarayın Süleyman Soylu ve Sedat Peker hamleleri için gün saydığı AKP sıralarında dillendirilmektedir.

Sedat Peker ne zaman Türkiye’ye gelecek diye sorarsanız cevabını Süleyman Soylu’nun ne zaman görevden alınacağına dair yaptığımız haberi BURAYA TIKLAYARAK okuyup sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...