Gündem

AKP askerlerimizi şehit edenlerin kimliklerini açıklamadı ama bugün açığa çıktı!

Suriye İdlib’ de 3 askerimizi kim, hangi terör örgütü, hangi çete yapılanması, hangi hainler şehit etti sorusunda AKP’nin Savunma Bakanı Hulusi Akar sessizliğini korurken hainler kendileri itiraf ettiler ve resmen saldırıyı üstlendiler. Peki, AKP neden Mehmetçiklerimizi şehit eden hainlerin kimliklerini Türk kamuoyuyla paylaşmadı? Onlar paylaşmadı ama biz bu yazımızda paylaştık. İdlib’ de askerlerimizi şehit eden çeteleri AKP’nin Suriye politikası ile birlikte ele aldık… İşte, ÖSO ordusu için yapılan 50 bin konut, her ay Suriye’de on binlerce kişiye maaş bağlananlar, askerimizi katleden o hainlerin kimlikleri ve AKP’nin Suriye’si…

Bilal Demir- Maalesef Mehmetçik Suriye’de şehit olmaya devam ediyor. Peki, bu şehadetler niçin diye sorarsanız alacağınız bir cevap yok. Mehmetçik niçin Suriye’de, nedir siyasi hedefi, neyin peşinde olduğu konuları AKP’nin sakladığı bir sırdır. Türkiye’nin politikası Suriye’nin toprak bütünlüğü ise ki o şekilde açıklanıyor, Türk askeri neden yıllar yılı Suriye’de sorusu cevapsızdır.

Onlarca vatan evladını Arap çölüne gömmenin nedir gerçek sebebi, açıklanmıyor bilakis gizleniyor. Yunanistan 18 adamızı işgal etmesi karşısında Türk askerimiz neden adalara değil de neden Suriye’ye gönderiliyor diyemiyoruz. Durum bu iken; 18 adamızı gasp eden Yunana suskun kalınırken Türk askerlerimiz neden Suriye’de sorusunu açıklayamıyorlar. Oysa cevap net; yani gözler önündedir.

Türk askeri, AKP’nin yanlış Suriye politikasını örtmek ve siyasi inadını ihtirasla sürsün diye sınır ötesindedir. Evet, AKP’nin bu tutumuna ihtiras tutum diyorum çünkü Taliban ile bile görüşürüz diyen, zamanında PKK ile masaya oturan, yıllar yılı darbeci ilan edilen SİSİ ile her şeyi unutup kol kola girmeyi bile sineye çeken AKP değil mi? Türkiye’ye olmadık alçaklıklar yapan Birleşik Arap Emirlikleri ile beyaz sayfa açan AKP iktidarı, her ne hikmetse Beşar Esad yönetimi yani Suriye’nin seçilmiş devlet başkanı ile görüşmeyi bile düşünmüyor. Niye acaba?

Bakın bunun cevabı ‘’Türkiye’nin çıkarları’’ değildir ve olamaz. Bunun cevabı; Tayyip Erdoğan yanlışını itiraf etmeyip, sarf ettiği sözlerin altında kalmamak için yanlışına ısrarla devam etmesidir. İlaveten, Suriye konusunu hala iç politikada kullanmayı düşünmesidir. Öyle olmazsa Esad ile hemen barışılır ve pek çok sorun anında, kökünden çözüme kavuşur. Başka bir anlatımla;

AK Parti Beşar Esad ile barışmayarak Suriye’de ki büyük mağlubiyetini gizlemek ve örtmek istiyor. Böyle olunca da neredeyse ve maalesef gün aşırı şehitler gelmeye devam ediyor ve bu şekilde Türkiye’nin kıt kaynakları Suriye’ye aktarılıyor.

Düşünün; ÖSO denilen El Nusra artığı Özgür Suriye Ordusu’nun on binlerce mensubuna her ay düzenli maaşlar ödenip beslenirken, o tür güruhlara İdlib’ de Türkiye tarafından orada bedavaya 50 bin konut inşa ediliyor. Tam bu noktada soralım, bundan 2 gün önce İdlib’ de 3 askerimizi şehit eden kimdir? Askerlerimizi İdlib’ de şehit eden hainler neden kamuoyunda açıklanmıyor? AKP’li Savunma Bakanı Hulusi Akar niçin susuyor ve askerlerimizin katillerini tarif etmiyor. Oysa katil belli. Yani askerlerimize saldıranlar, saldırıları resmen üstlendi ve bunu kendi internet sitesinde duyurdular. Kısacası Türk askerlerini şehit edenleri bütün dünya biliyor ama Türk halkı bilmiyor. Ama hayır, AKP gizlese de biz ve bizim gibi gazeteciler açıklayacaktır ve açıklıyoruz. Saldıranlar kim diye soracak olursanız hemen cevaplayalım;

Suriye İdlib’ de 3 askerimizi şehit eden ve 2 askerimizi de yaralayanlar cihatçı çetelerdir. Adı, Abubekir Sıddık ve yardımcılarıdır. Bu terör örgütü ile ilgili, İdlib’de Türk güçlerini hedef alan gizli bir yapılanma olduğu söyleniyor. Cihatçı çizgileriyle El Kaide ve HTŞ’den farklı olmasalar da Cisr el Şuğur ve Lazkiye kırsalında varlık gösteren Kafkasyalı savaşçıların da Türkiye’ye karşı düşmanlık için acele etmeyecekleri öngörülüyordu. Bu çetelerin Türk askerlerine yaptığı saldırılar ilk değildi.

Halep ile Lazkiye’yi birbirine bağlayan M-4 yolu üzerinde geçen yıl 14 Temmuz, 17 Temmuz ve 25 Ağustos’ta düzenlenen üç saldırının hedefinde Türk-Rus ortak devriyesi vardı. Saldırıların sorumluluğunu Çeçenlerin Suriye’de kurduğu örgütlerin alamet-i farikası olan “Şişani” etiketini içeren “Hattab el Şişani Tugayı” adlı grup üstlenmişti.

Tekrar ediyorum, bu çete Mehmetçiklerimizi katlettiğini resmen duyurdu ve bizzat üstlendi. Hal bu iken, ‘’aman İslamcı cihatçı kardeşlerimizin imajı zarar görmesin’’ denilerek Türk askerinin katillerinin kimliklerini Türk Milletinden gizliyorlar. Bunun adı tartışmasız olarak rezalettir.

Söyledim, Türk kamu oyunun tepkisinden çekiniyorlar zira Türkiye bu cihatçı çeteleri 10 yıla yakındır her ay maaş vermek dahil büyütüp beslemektedir. Söyleyin sadece bu saldırı bile Türkiye’nin İdlib’ de nasıl bir çıkmazda olduğunu, resmetmiyor mu?

Namertler Mehmetçiği katlederken, Türkiye’yi yöneten AKP onlara on binlerce adet müstakil ev inşa ediyor. Yazıklar olsun… Ve Ey hat!.. İşte bu güruhlara vefa ve sahiplenme adına Suriye Devlet başkanı Esad ile de barışılmıyor. Buradan Devlet Bahçeli’ye seslenelim…Türk askerlerini şehit edenlerin kimliklerini saklamak mıdır Milliyetçilik? Ayrıca CHP ve İYİ Parti bu faciayı niçin teşhir etmiyorlar?

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...