Ekonomi

Erdoğan asgari ücret ve emekli maaşları hakkında flaş açıklamalarda bulundu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Beştepe’de işçilerle buluşma programında asgari ücret ve emekli maaşları hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Kendi dönemlerinde asgari ücreti 16 kata yakın, emekli maaşlarını da 27 kat artırdığını söyleyen Erdoğan, 2002’de bir asgari ücretle 14 çeyrek altın alınırken şu anda sadece 3,5 çeyrek altın alınabildiğini söylemedi.

Asgari ücretlerinde ve emekli maaşlarında ki artışları rakamlar üzerinden oranlayan Tayyip Erdoğan, bunu alım gücü üzerinden kıyaslamadı… Örneğin 2002’de bir asgari ücretli bir maaşıyla şu kadar simit alırken veya bu kadar peynir, şu kadar yağ alırken yada bilmem kaç maaşıyla bir sıfır araba alabilirken şu anda neler alabildiğine değinemedi, söyleyemedi. Peki, maaşların artması konusunda ne dedi? İşte cevabı…

Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de işçilerle buluşma programında, “Asgari ücreti 16 kata yakın artırmamız milli gelire oranla bakıldığında en somut örnek olarak karşımızdadır. Aynı yükselişi emekli maaşlarında da görmek mümkün, 27 kat artan emekli maaşları var” dedi. Erdoğan, “Allah’ın izniyle büyük ve güçlü Türkiye siluetinin ufukta gözüktüğünü” söyledi.

27 KAT ARTAN EMEKLİ MAAŞLARI VAR

Hayatına İETT’de işçi olarak başlamış, siyasetin her kademesinde bulunmuş bir kardeşinizim. Emeğiyle alın teriyle çalışmanın hem yorgunluğunu hem de bu şekilde helal rızık götürmenin verdiği manevi hazzı çok iyi biliyoruz. Asgari ücreti 16 kata yakın artırmamız milli gelire oranla bakıldığında en somut örnek olarak karşımızdadır. Aynı yükselişi emekli maaşlarında da görmek mümkün, 27 kat artan emekli maaşları var. Tüm toplu sözleşme görüşmelerinde hep çalışanlarımızın gelir ve refahını yükseltecek formüller üzerinde durduk. Kamu ve özel sektörü benzer yönde hareket etmeye yönelttik.

BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE SİLUETİ UFUKTA GÖZÜKMÜŞTÜR

Salgın ve saldırılar nedeniyle yavaşlasak da süratli bir toparlanma ile salgın öncesinin bile üzerine çıktık. Göstergeler ekonomideki pozitif yükselişin artarak süreceğine işaret ediyor. Allah’ın izniyle büyük ve güçlü Türkiye silueti ufukta gözükmüştür. Çalışanlarımızın refahı ve ekonomide Türkiye’yi en üst seviyeye çıkarma hedefimize sıkı sıkıya bağlıyız.”

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...