Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Genel

Gezi olaylarında ki o palalı şahıs şimdi suç örgütü kurmaktan aranıyor!

Gezi olaylarında eline pala alarak millete saldıran gözü dönmüş Sabri Çelebi'nin suç örgütü kurarak kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı iddia edildi. Polis tarafından her yerde aranan Gezi’nin palalısı olarak akıllarda kalan Çelebi’nin, gece kulüplerinde zorla tuttukları kadınları Arap turistlerle zorla fuhuş yaptırdığı öne sürüldü. Sabri Çelebi'nin yurtdışında olduğu belirlenirken örgüt üyesi 6 şüpheli yakalandı.

İstanbul’da düzenlenen operasyonda, yabancı uyruklu 62 kadını gece kulüplerinde zorla çalıştıran çetenin elebaşısının, Gezi olayları sırasında göstericilere pala ile saldırdığı için Palalı Sabri olarak bilinen Sabri Çelebi olduğu ortaya çıkmış. Bu boş adamı kahraman yapmışlardı.

İstanbul Emniyet’ine bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, Beyoğlu ve Beşiktaş’ta “İnsan Ticareti” yapıldığı ve bazı kadınların zorla tutularak fuhuşa zorlandığı ihbarı üzerine harekete geçti.

‘ÖRGÜTÜN BAŞI GEZİ’NİN PALALISI ÇIKTI’

Çalışmalara başlayan polis, olayın arkasında bir suç örgütü olduğunu tespit etti. Örgüt ele başının ise, Gezi Parkı protestoları sırasında Talimane’de eylemcilere palayla saldırdığı görüntüleriyle tanınan ve sonrasında ‘Palalı Sabri’ olarak anılan işletmeci Sabri Çelebi’nin olduğu iddia edildi.

PANSİYON, GECE KULÜBÜ, KUAFÖR, MARKET…

Araştırmalar sonucu suç işlemek amacıyla kurulan örgütün, işletmiş oldukları gece kulüplerinde zorla kadın çalıştırdıkları, Beyoğlu Talimhane ve Oda Kule mevkilerinde iki ayrı gece kulübü, pansiyonlar, kuaför salonları ve market bulundurarak bir nevi yerleşke edindikleri tespit edildi.

ARAP ERKEKLERLE ZORLA FUHUŞ YAPTIRILDI

Buralardaki pansiyonlarda zorla tutulan kadıların pasaportlarına ve cep telefonlarına el koyan örgüt üyelerinin, polise yakalanmamak için kadınları gece kulüplerine özel VİP araçlarla taşıdıkları ve özellikle Arap asıllı erkek turistlerle zorla fuhuş yaptırdıkları belirlendi.

ADRESLERE GECE BASKINI DÜZENLENDİ

Polis, belirlenen adreslere önceki gece saat 03.00’da eş zamanlı operasyon düzenledi. Örgüt üyesi olduğu iddia edilen 6 şüpheli yakalanırken, gece kulüplerinde zorla çalıştırıldıkları ve fuhuşa zorlandıkları gerekçesiyle, büyük çoğunluğu Fas uyruklu olmak üzere toplam 62 mağdur yabancı kadın örgütün elinden kurtarıldı.

Yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, 28 adet mermi ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.