Teknoloji

Türkiye’de Yeni iPhone 13 Pro Max’ın fiyatı belli oldu!

Yeni iPhone 13 Pro Max çıktı. Türkiye’de vitrinlere çıkmaya hazırlanan iPhone 13 Pro Max’ın fiyatı belli oldu.  iPhone 13’ün fiyatı resmen orta sınıf bir araba fiyatına denk geliyor. Uydu telefonuna sahip olacağı belirtilen iPhone 13 bu sayede hücresel ağ olmadan da arama yapabilmenize olanak sağlayacak. iPhone 13 cep telefonunun fiyatı ne kadar meselesine gelmeden evvel birkaç önemli özelliğinden bahs etmek gerekiyor.. İşte detaylar…

GENEL BİLGİLER

iPhone 13’ün sahip olacağı yeni işlevler henüz resmi değil. Ancak söylentiler artıyor. Olası yenilikler arasında her zaman açık ekran, geliştirilmiş ultra geniş açılı lens, geliştirilmiş kamera işlevleri ve yeni, mat bir doku yer alıyor. ABD FCC’den alınan resmi belgeler de Apple’ın iPhone 13 için yeni bir MagSafe şarj cihazı üzerinde çalıştığını doğruluyor.

İçeriden bilgi sahibi analist Ming-Chi Kuo’ya göre, başarılı akıllı telefonun yeni nesli aynı zamanda uydu telefonuna sahip olacak, böylece hücresel ağ olmadan da arama yapabilirsiniz.

Apple Keynote 2021: Yeni iPhone ne zaman tanıtılacak?

Apple Keynote 2021 tarihi nihayet belirlendi. Apple, etkinliğin 14 Eylül 2021 Salı günü (CET) 19:00’da gerçekleşeceğini onayladı. Açılış konuşması bir kez daha tamamen sanal bir şekilde yapılacak ve çevrimiçi olarak yayınlanabilecek. Sunum kapsamında iPhone 13 tüm fonksiyonları ve yenilikleri ile tanıtılacak. Ancak yeni nesil akıllı telefonlarla ilgili ilk söylentiler ve sızıntılar, daha haftalar ve aylar öncesinden su yüzüne çıkmıştı.

İPHONE 13 İÇİN YENİ MAGSAFE ŞARJ CİHAZI

Yeni iPhone 13’ün, yeni nesil akıllı telefonlarla ilgili daha önceki söylentilerle de uyumlu olan, geliştirilmiş bir şarj cihazıyla geleceğini gösteriyor. Buna göre, mıknatıs daha güçlü hale geldi.

Yeni MagSafe şarj cihazıyla uyumlu çeşitli cihazların model numaralarını da içerir. Bunlar arasında iPhone’un 12. neslinin iyi bilinen versiyonları ve sadece “yeni akıllı telefon” olarak anılan dört numara bulunuyor. Dolayısıyla, iPhone 13’ün Mini’den Standard’a, Pro ve Pro Max’e kadar dört çeşidi olacağını varsayabiliriz.

İPHONE 13’TE UYDU TELEFONU OLACAK MI?

Şu anda bir resepsiyona sahip olmamak, ancak yine de arama yapabilmek ve SMS gönderebilmek – bu ne kadar pratik olurdu? Apple’ın 14 Eylül 2021’de tanıtacağı iPhone 13 ile bu çok yakında mümkün olabilir. Analist Ming-Chi Kuo’ya göre, başarılı akıllı telefonun yeni nesli tam olarak bu işleve sahip olacak.

İşlevi desteklemek için iPhone 13’ün uydu iletişimini destekleyen geliştirilmiş bir Qualcomm X60 temel bant yongasına sahip olduğu söyleniyor. Bu, akıllı telefonun uydularla 4G ve 5G ağına bağlanmasını sağlar. Bunların alçak dünya yörüngesinde dönen uydular olduğu söyleniyor.

120 Hertz ve ultra geniş açılı lens

Ayrıca Apple’ın iPhone 13’ü geliştirilmiş bir ultra geniş açılı lens ile yarışa sokacağı söyleniyor. M “Bloomberg” dan ark Gurma da yeni iPhone 13 kamera yeni fonksiyonları ile geleceği bildirdi. Popüler portre modu artık videolar için de mevcut olacak. Ayrıca iPhone 13, resim ve videoları düzenlemenin yeni yollarını sağlıyor. Filtre kullanmak yerine renk, kontrast ve benzerleri yapay zeka kullanılarak ayarlanabilecek.

Mevcut ekranın 120 Hertz özellikli bir ekranla değiştirileceği söyleniyor.

iPhone 13 bu popüler işleve sahip olmayacak

Birçok iPhone hayranını hayal kırıklığına uğratan şey, yeni modelin popüler Touch ID işlevi olmadan da devam edecek olmasıdır. İlk başta, maske gereksinimi Face ID ile ilgili sorunlara neden olmaya devam ettiği için Apple’ın Touch ID’yi geri getireceğine dair söylentiler vardı. Ancak “Bloomberg” haber bülteni “Power On”da Mark Gurman , bunun olası olmadığını belirtti . Testler yapıldı ancak iPhone 13 muhtemelen parmak izi sensörüne sahip olmayacak. iPhone 13 Pro Max’ın fiyatına gelince…

İPHONE 13 PRO MAX’IN FİYATI NE KADAR?

Yeni Iphone 13 Pro Max’ın vergisiz fiyatı 18 Bin TL, Türkiye’deki vergili fiyatı ise 36 Bin TL.

Emperyalist ülke ABD telefonu yapıp bizden 18 bin TL alıyor, benim ülkem ise hiçbir şey yapmadan her bir satın aldığımız telefon için bizden 18 Bin TL alıyor.