İŞKUR İş İlanlarıPersonel Alımı

Türkiye Sağlık Enstitüleri İstanbul ve Ankara için personel alımı yapacak!

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı İstanbul ve Ankara illerinde görev almak üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile 5 farklı pozisyon için personel alımı yapacak.

Türkiye Sağlık Enstitüleri, İstanbul ve Ankara illerinde görev almak üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile 5 farklı pozisyon için personel alımı yapacak. Türkiye Sağlık Enstitüleri personel alımı başvuruları İŞKUR’un internet sitesinden 12 – 16 Ekim 2020 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

Peki, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı hangi kadrolara hangi şartlarla personel alacak? KPSS şartı var mı? İşte, personel alımına ilişkin Sağlık Enstitüleri kurumunun yayınladığı iş ilanı detayları…

PERSONEL ALIM İLANI

Kamu kurumlarından olan Türkiye Sağlık Enstitüleri Resmi Gazete’de yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlanda şu bilgilendirmelere yer verildi;

Başkanlığımız hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen şekilde sürekli işçi alımı yapılacaktır.

Sürekli işçi kadrolarına ilişkin ilan, İŞ-KUR internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır. Şartları taşıyan adayların, ilanın İŞ-KUR internet sitesinden yayımlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde başvurularını www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir.

PERSONEL ALIMI İÇİN İSTENİLEN BAŞVURU ŞARTLARI

Aşağıda belirtilen kadrolara personel alımı için adaylardan, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları istendi. Ayrıca, tüm adayların MS Office programlarına hakim olmaları gerektiği bildirildi. Başvurusu kabul gören adaylar İstanbul ve Ankara illerinde göreve başlatılacaktır.

Kadrolara göre istenilen özel şartlar şöyle;

1 – Muhasebe, Mali Kontrol Personeli Alımı İçin;

Muhasebe, mali kontrol gibi konularda en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak ve bunu belgelemek.

2 – Proje Personeli Alımı İçin;

Proje süreçleri ile ilgili en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak ve bunu belgelemek,

YDS’den 60 ve üzeri İngilizce dil puanına sahip olmak ya da ÖSYM tarafından İngilizce dili için eşdeğer kabul edilen herhangi bir sınavdan eşdeğer puana sahip olmak,

Tercihen Biyolojik Ürünler ve Biyobenzerler Kursuna katılmış olmak,

Tercihen ilaç, cihaz, kit ruhsatlandırılması, izin süreçleri ve sertifikasyonu konusunda deneyim sahibi olmak.

3 – İdari Personel Alımı İçin;

YDS’den 60 ve üzeri İngilizce dil puanına sahip olmak ya da ÖSYM tarafından İngilizce dili için eşdeğer kabul edilen herhangi bir sınavdan eşdeğer puana sahip olmak.

Tercihen Biyolojik Ürünler ve Biyobenzerler Kursuna katılmış olmak.

Tercihen Klinik Araştırmalarda ve Biyoyararlanım – Biyoeşdeğerlik Çalışmalarında deneyim sahibi olmak.

4 – Mimar ve Şehir Planlayıcısı Alımı İçin;

3D görselleme, imar süreçleri ve plan-projeleri ile ilgili en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak ve bunu belgelemek.

YDS’den 80 ve üzeri İngilizce dil puanına sahip olmak ya da ÖSYM tarafından İngilizce dili için eşdeğer kabul edilen herhangi bir sınavdan eşdeğer puana sahip olmak.

AutoCAD, ArcGIS, NetCAD, 3ds Max, SketchUp, Lumion, Photoshop programlarını ileri seviyede kullanabilmek. 6.Tercihen işyeri güvenliği ile ilgili eğitimlere katılmış olmak.

5 – Projelerde Görev Alacak Personel Alımı İçin;

Proje süreçleri ile ilgili en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak ve bunu belgelemek.

YDS’den 60 ve üzeri İngilizce dil puanına sahip olmak ya da ÖSYM tarafından İngilizce dili için eşdeğer kabul edilen herhangi bir sınavdan eşdeğer puana sahip olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvurular İŞKUR’un internet sitesinden 12.10.2020-16.10.2020 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

TERCİH İŞLEMİ

Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede yer alan, yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

Adayların, İŞKUR’da yayımlanan işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle meslek pozisyonların uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartları haiz olması gerekmektedir.

SÖZLÜ SINAV DUYURUSU

1- Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Başkanlığımıza bildirilen nihai listede yer alan adaylar sözlü sınava alınacaktır.

2- Sözlü sınav tarihi, yeri ve sınava girecek adayların teslim etmeleri gereken belgeler ve belge teslim tarihi Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının resmi web sayfasının (www.tuseb.gov.tr) Kurumsal / İnsan Kaynakları bölümünde yayımlanacaktır.

3- Başvurduğu pozisyona ilişkin genel ve özel niteliklere dair kanıtlayıcı belgeleri ilan edilen tarihe kadar teslim eden adayların evrakları, Başkanlığımızca değerlendirilerek şartları tutan adaylar sözlü sınava çağırılacaktır. Belge tesliminde şartları taşımadığı anlaşılan adaylar ile eksik belge veren ve belge vermeyen adaylar sınava alınmayacaktır.

4- Adayların belirtilen tarih, gün ve saatte sözlü sınav için hazır olmaları gerekmektedir. Sınav tarihi, yeri ve saatinde hazır bulunmayan adaylar hiçbir hak talep edemeyeceklerdir. (Rapor vb. mazeretler kabul edilmeyecektir.)

5- Sınava girmeye hak kazanan adaylar Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının resmî web sayfasının (www.tuseb.gov.tr) Kurumsal / İnsan Kaynakları bölümünde yayımlanacak ve ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜLERİ KİMDİR?

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), Sağlık Bilimi ve Teknolojisi alanında bilgi üreterek, ülkemize ve insanlığa hizmet etmek amacıyla 2015 yılında kurulmuştur. Merkezi İstanbul’dadır. Bilim ve teknoloji alanında, serbest rekabete dayalı, şeffaf ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde, bilimsel araştırmalar yapılacak ve desteklenecektir. Üniversite ve sanayi işbirliği modeli ile bilginin ürüne dönüştürülerek, planlı ve sürdürülebilir kalkınmaya destek sağlanması amaçlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.