Gündem

15 Bin Öğretmen alımında karma atama kararı tepkilere neden oldu!

MEB 15 bin öğretmen alımı için karma atama (2020 veya 2021 KPSS sınav şartı ile) kararı alındığı iddia edildi.
Öğretmen atamalarının hangi yılın KPSS puanına göre yapılacağı öğretmen adaylarının merak ettiği konuların başında geliyordu. MEB’den yapılan açıklamada 15 bin öğretmen atamasının hem 2020 hem de 2021 KPSS puanı ile yapılacağı şeklinde.

”KPSS öğretmenlik sınav puanlarının geçerlilik süresi yeniden bir yıla indirildi. Neden böyle bir değişikliğe ihtiyaç duydunuz?” Soruna Milli Eğitim Bakanlığı şu açıklamada bulundu;

‘’KPSS ağırlıklarının ve buna bağlı olarak standart sapmalarının her yıl için farklı olması, bir yıl önce ki öngörülemeyen öğretmenlik alan bilgisi sınavının bir sonraki yıl öngörülebilmesi gibi nedenlerden dolayı KPSS sonuçlarının geçerlilik süresinin, öğretmen adayları için eşitliğin sağlanması bakımından bir yıla düşürülmesi öngörülmüştür’’ denildi. Bu karma atama kararına tepki gösterenler şikayetlerini şu ifadelerle dile getirdi.

-Sınav sonuçları açıklamadan Branş sıralaması açıklanmadan nasıl atama yapilabilir karma atamada iki yılın standart sapmaları eşit değildir.

-2021 olarak söylüyorum, milletin aklıyla dalga geçmeyi bırakın bu insanlarla oynamayın artık. 15 bin 2020 ye verilmeli, 21 ‘ e ise has bir atama yapılmalıdır!

-2021’liyim ama bu atama 2020’nin hakkıdır. 2021 için 15 bin atama çok az. İkisini beraber mi yakayım dediniz? Bir taşla iki kuş nasıl yakarız düşüncesi bu olmalı.

-Cb kararnamesine aykırı davranmak mı? Ne istifası ya yargıya taşınmalı bunu yapan yargılansın.. kimse bizim yıllarımızla hayatımızla oynayamaz.

-Kardeşim vazgeçin. Aynı hatayı tekrar etmek aklı selim değildir, bu kasten yapılıyorsa görevi kötüye kullanmaktır, makama ihanettir. Elalemin uyanığı siz misiniz? O atama 2020’nin hakkıdır. Aksi hâlde 2021’de de aynı sorunla karşı karşıya kalacaksınız.

-Gelen haber ısrarla karma atama yapılacağı yönde.. Zaten resmi açıklamada bu yönde. Fakat bu haksızlık. 15 bin atamada sadece 2020 KPSS puanını alanları almaları gerekmektedir. Öğretmenleri mağdur etmeyin artık!

-Bu haklı mücadeleye atananlar, atama bekleyenler, akademisyenler herkes destek vermeli. Binlerce öğretmen göz göre göre mağdur olurken susmayın.

 

 

 

 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...