İŞKUR İş İlanlarıPersonel Alımı

İEP ile Öğrencilere günlük 81,51 TL ve diğer kişilere 108,68 TL zaruri gider ödemesi yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un başlattığı İşbaşı Eğitim Programları (İEP) ile Öğrencilere günlük 81,51 TL ve diğer kişilere 108,68 TL zaruri gider ödemesi yapılacak! Bu İEP programlarına katılara meslek öğrenmek isteyen öğrencilere, işsizlik ödeneği alanlara ve diğer katılımcılara farklı miktarlarda günlük ödeme yapılacaktır. Bu bağlamda İŞKUR, İş Başı Eğitim Programlarında katılanlara her bir gün için işsizlik ödeneği alanlara 54,34 TL, öğrencilere 81,51 TL ve diğer kişilere 108,68 TL zaruri gider ödenmektedir.

Peki, İŞKUR İEP başvuruları nasıl yapılır? Hangi şehirlerde hangi İş Kurumu Merkezlerinde ve hangi meslekler için İş Başı Eğitim Programları yapılmaktadır? Başvuru şartları nelerdir? Hangi yaş gurubunda kiler bu İEP eğitim kurslarına katılabilir? İşte detaylar…

Türkiye İş Kurumu nitelikli iş gücünü artırmak amacı ile başlattığı iş mesleği eğitim kursları ile hemen hemen her meslek alanında nitelikli personel yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu eğitim kurslarını tamamlayanlar hem kurs boyunca İŞKUR’dan günlük 108 TL’ye kadar para alabilecekler hem de kurs sonu almış olduğu belgelerle iş bulmada öncelikli olacaklar. Bu bağlamda Türkiye’nin şu anda, aşağıda verilen illerde (bu İEP kursu ilanlarını son başvuru tarihlerine göre hergün güncellenmektedir) İş Başı Eğitim Kursları başlatılmıştır.

İŞ BAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILAN İLLER

08 Eylül 2021 tarihi itibari ile Aydın, Düzce, Sakarya, Batman, Iğdır, Manisa, Çankırı, Edirne, İzmir, Uşak ve Kocaeli illerinde İŞKUR İşbaşı Eğitim Programları (İEP) kursları başlatılmış olup, 19 ilçe için ilanlar yayınlanmıştır. (Bu iller hergün güncellendiğinden dolayı aşağıda verilen linki tıklayarak güncel listeye ulaşabilirsiniz.)

AKTİF İŞGÜCÜ PROGRAMLARI

İŞKUR’un düzenlediği “Aktif İşgücü Programları”; Mesleki Eğitim Kursları, İşbaşı Eğitim Programları, Girişimcilik Eğitim Programları, Toplum Yararına Programlar(TYP) ve Çalışanların Mesleki Eğitimi olarak farklı başlıklar altında yürütülmektedir.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARI BAŞVURU ŞARTLARI

Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.

Bu program için belirlenen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.

Katılım şartlarını sağlayan bütün herkes programa katılabilir.

Program başlamadan önceki son bir ayda işsiz olanlar programdan faydalanabilirler.

Programa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa program süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir.

2021 yılı için programa devam edilen her bir gün için işsizlik ödeneği alanlara 54,34 TL, öğrencilere 81,51 TL ve diğer kişilere 108,68 TL zaruri gider ödenmektedir.. Devam edilmeyen günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler banka aracılığıyla aylık olarak yapılır.

İEP KATILIM SÜRESİ

Programa doğru meslekte katıldığınızdan emin olunuz! İşbaşı eğitim programlarına; 24 ay içerisinde en fazla 320 fiili gün katılabilirsiniz.

İşbaşı Eğitim Programı Sözleşmesi İŞKUR tarafından uygun görülmesi halinde geçerlilik kazanır ve program süresinin bitimi ile kendiliğinden sona erer.

Taraflar, 4857 sayılı İş Kanununun 24 ve 25. maddelerini kıyasen uygulamak suretiyle sözleşmeyi fesih yetkisine sahiptir.

İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız programa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemeniz kesilmez.
İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız programı bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.

Program sonunda katıldığınız programa ilişkin bilgileri gösterir Katılım Belgesi verilir.

İŞKUR İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARINDAN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ

İŞKUR’un sunduğu İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilmek için www.iskur.gov.tr adresinden “İş Arayan” olarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptığınızda, aşağıdaki işlem basamaklarını takip ederek randevu alabilirsiniz.

İEP BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İŞKUR İEP programlarına katılmak için öncelikli olarak BURAYA TIKLAYINIZ. Karşınıza şöyle bir sayfa açılır.


Bu sayfada sağ üst köşede bulunan ‘’ARA’’ butonuna basınız. Karşınıza, İEP programı başlatılan illerde ki ilanlar gösterilir.

Buradan, istenilen programa başvuru yapmak, başvuru şartlarını öğrenmek için ilanların sol tarafında belirtilen kurs numarasının üzerini tıklayınız…

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...