Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 20.000 personel alımı tercih kılavuzu yayımlandı!

Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımına ilişkin yerleştirme kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. İlana göre Sağlık Bakanlığı’na bağlı devlet hastanelerine ve bakanlık birimlerine 10 sağlık personeli alımı ve 10 bin işçi alımı olmak üzere toplam 20 bin personel alımı yapılacak.

20 bin personel alımına ilişin yayınlanan başvuru-yerleştirme kılavuzunda şu bilgilere ye verildi;

2021 YILI SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI TERCİH KILAVUZU

Bazı kamu ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar, tercihlerini 22 – 29 Aralık 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 29 Aralık 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımı tercih kılavuzunu görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı ekte gösterilmiştir.

Twitter hesabımızdan takip etmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook Hesabımızdan takip etmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.