Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 30 bin personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor? 2021’de sağlık personeli atamaları olacak mı?

On binlerce sağlık personeli 10 aydır atama bekliyor. Uzun süredir atama bekleyenler Sağlık Bakanlığı tarafından 30 bin personel alımı başvurularını ne zaman başlayacağını merak ediyor. Zira geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca personel alımına ilişkin sorulara ‘’30 bin civarında sağlık ataması yapacaklarını’’ beyan etmişti. Aradan geçen onca zamana rağmen ve hastanelere acilen sağlık personeline ihtiyaç olmasına rağmen hala 30 bin personel alımına ilişkin resmi ilan yayınlanmadı.

Peki, 2021’de denilen sayı kadar sağlık personeli atamaları olacak mı? Olacaksa Sağlık Bakanlığı 30 bin personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor? Hangi kadrolara sağlık ataması yapılacak? Bu konuda bakanlıktan yapılan herhangi bir resmi açıklama yapıldı mı? İşte detaylar…

Toplam 740 bin sağlıkçı, 30 bin atamanın yapılacağı umuduyla bekliyor. Aslında atama bekleyen sağlıkçılar gibi Sağlık Bakanlığı’ da bekliyor. Çünkü Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz aylarda 30 bin yeni kadro açılması için Cumhurbaşkanlığına talepte bulunulmuştu. Bu taleplerin karşılanıp karşılanmadığı yönünde ki sorulara ise yine bakanlık yetkilileri, bütçe hazırlanmadığı için bekletildiği iddia edilmişti.

Bu iddialar sonrasında bundan 2-3 ay önce Bakan Koca, ‘’2-3 ay sonra yeni program ile atama yapacağız. Atama duyurusunu yapacağız’’ demişti.

Son edinilen bilgilere göre; 2021 Kasım-Aralık ayında sayısı şu an belirsiz olmak üzere, sağlık personeli alım ilanı yayınlanacağı belirtildi. Hangi kadrolara kaç personel alımı yapılacağı, kaç sağlıkçıya kadro açılacağı konusunda ise henüz bir bilgi paylaşılmadı. Bu duruma tepki gösteren siyasetçiler ve atanamayan sağlıkçılar seslerini sosyal medya hesapları üzerinden duyurdular. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek atamaların ne zaman başlayacağını sordular.

Umarız bu denilen ayda alım kılavuzu yayınlanır ve atama bekleyenlerin bekleyişi sona erer diyoruz.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...