Gündem

Zorunlu aşı uygulaması olacak mı? Erdoğan’dan flaş açıklama

Bazı bilim insanları, hukukçular ve yine bazı siyasetçiler zorunlu aşı uygulasını savunmuş ve toplu bağışıklığın yeterli bir seviyeye gelmesi için gerekirse zorla herkese koronavirüs aşı yapılmasını önermişlerdi. Bu tartışmalar ışığında zorunlu aşı uygulaması olacak mı tartışmaları sürerken bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konu hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

Zorunlu aşı olup olmayacağına dair net mesajlar veren Tayyip Erdoğan, Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programında şu açıklamaları yaptı;

”Zorlayıcı yollara başvurmak istemiyoruz”

– Vatandaşlarına yaygın aşı imkanı sağlayan ülkelerin başında geliyoruz. Aşılamada uygulanan doz sayısı 100 milyon sınırına dayandı. İsteyen vatandaşlarımız ücretsiz olarak aşıya erişebilir.

– Aşı konusunda devlet olarak zorlayıcı yollara başvurmak istemiyoruz. Aşı ile ilgili sosyal medyadan yayılan bilgi kirliliğine vatandaşlarımız itibar etmesin.

– Çocuklarımızı çok özledikleri okullarından mahrum etmemek için herkesin gereken hassasiyeti göstermesi gerekiyor. Uzun bir aradan sonra yeniden okullarına kavuşan evlatlarımız bu ülkenin geleceğidir.

”Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek”

– Milli Eğitim Bakanlığı’nda kurduğumuz altyapıyla hastalığın seyrini yakından izliyoruz, izleyeceğiz. Yüz yüze eğitim devam ettirmekte kararlıyız. Tüm velilerin ve çocukların müsterih olmasını bekliyorum.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...