Ekonomi

Yeni zamlarla faturasını ödeyemeyenlerin sayısı daha da artacak

Nitekim enerjide zam sağanağı başladı. Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda Erdoğan’ı uyarmıştı. Dün gece, sanayi ve elektrik üretim şirketlerine verilen doğalgaza, yüzde 15 zam yapıldı. Şimdi sanayiye verilen doğalgaza yapılan zam zaten ürün fiyatlarına yansıyacak.

Birde kuraklık nedeniyle, hidroelektrik santrallerin üretimi de zaten düşmüştü. Doğalgazla elektrik üreten santrallerin girdisi olan gaza yapılan bu zam, tüketicinin enerji faturalarını kuraklıkla birlikte önümüzdeki günlerde çok daha fazla şişirecek.

Türkiye’de zaten 2 milyon 100 bin aile, yaklaşık 8 milyon kişi, devletten yardım almadan 68 liralık elektrik faturasını dahi ödeyemiyordu. Şimdi gelecek yeni zamlarla, kış günlerinde faturasını ödeyemeyenlerin sayısı daha da artacak. Söylüyoruz, hem ekonomimiz, hem de ülkemiz, Erdoğan’ın elinde yönetilemiyor, oradan oraya savruluyor. Milletimiz yoksullaşıyor, pahalılık milletimizi eziyor.

BUNA FAKİRLEŞME DERLER

Erdoğan Şahsım Hükümeti iş başı yaptıktan sonra, sadece Merkez Bankası kasasındaki, 128 milyar dolar buharlaştırmakla kalmadı. Milletimizin cebindeki 127 milyar dolar da uçtu gitti. Milli gelirimiz 765 milyar dolara düştü. Oysa bundan 13 yıl önce, 2008’in ikinci çeyreğinde milli gelirimiz 770 milyar dolardı. 13 yılda nüfus 10 milyon artmış. Ama milli gelirimiz yerinde saymış. Buna fakirlik derler, buna fakirleşme derler. Buna fırsatları heba etmek derler. Buna Erdoğan siyaseti derler.

Erdoğan şahsım hükümeti daha önce, ülkemizi istihdamsız büyümeyle tanıştırmıştı. Şimdi de yoksullaştıran büyümeyle tanıştırdı.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...