Gündem

Günlük vefat sayımız yeniden 300’e dayandı

Sağlık Bakanlığı tarafından 5 Eylül 2021 tarihli vaka tablosu açıklandı. Açıklanan tablo üzerinden değrelendirme yaparak daima vatandaşın sosyal mesafe ve maske kurallarına uymadığını belirten Bakan Fahrettin Koca’nın bu suçlamalarına cevap CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’tan geldi. İşte, Öztrak’ın o açıklamaları ve bugünkü açıklanan vaka verileri tablosu…

Faik Öztrak ”Bu arada salgın yeniden milletimizin sağlığını tehdit ediyor. Günlük vefat sayımız yeniden 300’e dayandı. Geçen yıl bu zamanlar, günlük vefat sayısı 50’nin altındaydı. Sadece son bir ayda 6 bin vatandaşımızı salgın nedeniyle yitirdik. Temmuz başında 5 binin altına düşen, günlük vaka sayıları yeniden 20 binin üzerine çıktı.

Fransa, ülkemizi geçen hafta, yeniden kırmızı listeye aldı. İngiltere’nin zaten kırmızı listesindeyiz. Almanya’nın yüksek riskli ülkeler kategorisindeyiz. Şimdi Sağlık Bakanı çıkıyor, “Bize ne oldu, maske, mesafe konusunda birbirimize örnektik” diyerek, sorumluluğu millete atmaya kalkıyor.

Gerçek vaka sayılarını aylarca bu milletten kim sakladı? Siz saklamadınız mı Sayın Bakan? Sayenizde, bugün TÜİK hala Ölüm ve Göç İstatistiklerini yayımlayamıyor. Şimdi kalkıp da bu bilgileri vermedikten sonra, millet salgını hafife alıyor diye suçlayamazsanız” dedi.

Bugün 279.063 kişiye test yapıldı. 19.391 kişinin testi pozitif çıkarken Covid-19 nedeniyle 269 kişi hayatını kaybetti.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...