Gündem

Koltuklarını koruyabilmek için seçim kanunlarıyla oynamaya kalkıyorlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak- Hep söylüyoruz bu metal yorgunu hükümet ülkeyi yönetemiyor. Ülke rüzgâra kapılmış bir yaprak gibi savruluyor. Milletimizin Erdoğan Şahsım Hükümetine ve Cumhur İttifakı’na artık güveni kalmadı.

”SEÇİM BARAJI YÜZDE 7 OLARAK TESCİLLENDİ”

Anketler uzun zamandır buna işaret ediyor. Şimdi onlarda her müflis siyasetçinin yaptığını yapıyorlar. Koltuklarını koruyabilmek için, seçim kanunlarıyla oynamaya kalkıyorlar. Önce Erdoğan barajı açıklıyor. Sadık takipçisi ufak ortağı da ardından geliyor. Maşallah kibirde de, büyüğünden geri kalmıyor. “Seçim barajı kararı yüzde 7 olarak tescillendi” diye, açıklama yapıyor.

Seçim barajının tescil makamı, ne zamandan beri Erdoğan ve Bahçeli oldu. Tescili yapacak makamın TBMM olduğunu ne çabuk unuttular. Sizler ne zamandan beri, millet iradesinin tecelligahı TBMM’nin yerine geçtiniz? Ne zamandan beri, milletin seçtiği vekillerin iradesini, çantada keklik olarak görmeye başladınız? Ucube şahsım vesayet rejimi bunların gözünüzü döndürmüş.

Ama milletimiz yaptıklarını görüyor. Barajı kaça indirirlerse indirsinler, bu kibir ortaklığına, sandıkta, cevabı vermeye hazırlanıyor. Sandık geldiğinde, alayını siyasetin hurdalığına gönderecek. İşin doğrusu da sıfır barajdır. Ama bu kibir abidelerini sıfır baraj da kurtarmaz. İnanmayan ilk Pazar, milletin önüne sandığı getirir.

ŞATAFATLI BİNALAR ADALET GETİRMİYOR

“Zor kapıdan girince, şeriat bacadan çıkarmış” Atalarımız; zorbalığın hüküm sürdüğü yerde, adaletin ve kanunların işlemeyeceğini böyle ifade etmiş. Ne yazık ki, bu sözün haklılığını, uzunca süredir, yaşayarak tecrübe ediyoruz.

Hukuksuzluklar, yolsuzluklar, talanlar, rüşvetler, uyuşturucu baronlarıyla al takke ver külahlar, beytülmale uzanan hortumlar, Saray yönetiminde artık vaka-i adiyeden oldu. Adaletin olmadığı bir devlet, temelsiz bir bina gibidir. Temelsiz bina da er, geç yıkılır. İşte bu nedenle bizim devlet töremizde, “Adalet mülkün temelidir.” Mülkün temeline dinamit koyanlar, yargıyı şahsım hükümetinin vesayeti altına alanlar, milletin adalete duyduğu güveni dibe vurdurdular.

Şimdi her zaman yaptıklarını yapıyorlar. Yandaş müteahhitlere, şatafatlı saraylar yaptırıp, yargıya, itibarını iade edebileceklerini sanıyorlar. Ne güzel diyor Sadi Şirazi; “Dünyanın bütün nehirleri bir araya gelse, adalete susamış bir insanın susuzluğunu gideremez.” Dünyanın bütün binaları bir araya gelse milletimizin adalete susamışlığını gideremez. Erdoğan’ın vesayet gölgesinin düştüğü o şatafatlı binalar, adalete susamış bu yürekleri ferahlatamaz.

YENİ BİR İMAJ ÇALIŞMASININ HAZIRLIKLARI

Sarayın kibirlisi, adalet terazisiyle ha bire oynuyor. FETÖ’cü olmaktan hüküm giyen savcıların açtığı, delillerin bir kısmının sahte olduğu ortaya çıkan davalarda, yine FETÖ’cü hâkimlerin verdiği kararlar hayata geçirildi. Seksen yaşını geçmiş emekli komutanlar hapse atıldı.

Yargıda FETÖ’nün ruhunun, hala dava dosyalarında gezindiği ortaya çıktı. Erdoğan uçakta; “Yargı kararını verdi. Benim kapıma gelen olmadı” dedi. Ardından hemen hapisteki emekli generaller için, yandaş kalemler “af çağrıları” yapmaya başladı. Anlaşılan Erdoğan hapse attığı generaller üzerinden, şimdi yeni bir “imaj parlatma” çalışmasına hazırlanıyor. Bir af kararnamesiyle, hem davaların sonucunu kesinleştirecek, hem de güya tüm dünyaya ne kadar bağışlayıcı olduğunu gösterecek.

Sayın Erdoğan bilsin, bu insanların talebi af falan değil, bu insanlar yeniden yargılanmak istiyorlar. Ama oynanan bu oyun, seksenini geçmiş emekli generallerin, neden apar topar içeriye atıldığını da gösteriyor.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...