Gündem

Erdoğan Toprak: Bahçeli ve Erdoğan artık çaresizlik içinde!

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, iktidar ortakları MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın artık çaresizlik içinde olduğunu söyledi. Cumhur ittifakının yalan terörü üreterek, düşünce, fikir açıklayan, iktidarı eleştiren, toprağına, doğasına sahip çıkanları, gerçeğin peşinde koşanları terörle yaftalayıp, yasaklama yasası çıkartmak istediklerini söyledi. AK Parti ve MHP'nin; toplumu ve sosyal medyayı da Taliban’a uyum yasalarıyla dizayn etmeye çalıştıklarını iddia eden Erdoağn Toprak, ''ülkede yeni bir korku atmosferi yaratmayı planlıyorlar'' dedi. İşte, CHP'li Erdoğan'dan ok çarpıcı açıklamalar... 

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, iktidarın düne kadar üreticiyi, hal esnafını gıda teröristi ilan ettiğini anımsatarak; “Şimdi ise komünizm tehdidi, yalan terörü diyerek, düşünce, fikir açıklayan, iktidarı eleştiren, toprağına, doğasına sahip çıkanları, gerçeğin peşinde koşanları terörle yaftalayıp, yasaklama yasası çıkartmak istiyorlar. İktidarının ilk döneminde AB’ye uyum yasaları için seferber olan AK Parti iktidarı ve Tayyip Erdoğan, bugün Taliban ile yakınlaşırken, toplumu ve sosyal medyayı da Taliban’a uyum yasalarıyla dizayn peşinde” dedi.

Büyüme ve enflasyon rakamlarının ortaya koyduğu ağır ekonomik tahribatın, yaygınlaşan sosyal tahribatın sorumlusu olan iktidarın bunların konuşulmasını engellemek istediğini vurgulayan Toprak, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

”Doğayı savunanları komünist-bozguncu ilan ediyorlar”

“Her alanda hızla irtifa kaybeden iktidar ittifakı ve başındaki Cumhurbaşkanı artık çaresizlik içinde, İkinci Dünya Savaşı ve sonrasındaki soğuk savaş dönemi söylemlerine sarılıyor. Sovyetler Birliği’nin dağıldığını, Berlin Duvarı’nın yıkıldığını, Çin’in en büyük kapitalist güç olma yolunda ABD ve AB’yi bile solladığını unutarak, ülkemizde komünizm tehdidinden söz ediyor.

Rize-İkizdere’nin bahçesine, dağına, deresine sahip çıkan köylülerini komünist-bozguncu ilan ediyor. Bununla da kalmayıp kendilerinin uydurup yarattığı sanal ‘yalan terörü’ kavramıyla, ülkede yeni bir korku atmosferi yaratmayı planlıyorlar.

”Yeni yasaklar getirme peşindeler”

İktidarı eleştirmeyi, yolsuzlukların, haksızlık ve adaletsizliklerin, kurdukları sistemdeki çürümüşlüğün açığa çıkmasını önlemek için sözde yalan terörüne karşı yeni ve ağır yasaklar getirme peşindeler. Düne kadar soğan-patates üreticisini, hal esnafını terörist ilan eden, fahiş fiyat komiteleri kurup üreticinin depolarını basarak, soğan-patates çuvallarını terör kanıtı diye iktidar medyasının ekranlarında sergileyenler, bu kez sosyal medya paylaşımları üzerinden terör suçu icat etme, sosyal medya izleme ve takip komitesi kurup, söze, yazıya, düşünceye kelepçe vurma hazırlığındalar.

Taliban’a yaklaşıp ülkeyi hukuk devletinden uzaklaştırma gayretindeler

Taliban sözcüsü en yakın oldukları ülkelerin Çin, Katar ve Türkiye olduğunu açıkladı. İktidar, Taliban ile yakınlaşırken, ülkeyi de çağdaş dünyadan, laik demokratik hukuk devletinden uzaklaştırma gayretinde. İktidara geldiğinde AB’ye uyum ve demokratikleşme yasalarını CHP’nin de desteğiyle TBMM’den geçirenlerin gerçek yüzü görünüyor.

Ülkeyi karanlığa götürmek için şimdi Taliban’a, El Kaide’ye uyum yasası çıkartma çabasındalar. Muhalefeti sindirip, tehdit etmeye yasal kılıf uydurmak istiyorlar. İnternet, sosyal medya yasaklarını, erişim engellemelerini genişletip, kendileri dışındaki fikir ve düşünceleri ‘yalan terörü’ diye suç sayarak cezalandırmak için zemin hazırlığındalar. Taliban ve türevleri gibi, aydınlıktan, gençlik ve kadınlardan, uygarlık ve demokrasiden, herkesin kendisini özgürce ifade etmesinden korkuyorlar.

Bu ülke karanlık heveslere, uyduruk terör suçu icatlarına, teslim olmayacak. Bu millet, maaşlı troll ordusu besleyenlere yanıtını oylarıyla demokrasiye sahip çıkarak, sandıkta verecektir.”

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...