Personel Alımı

DSİ işçi alımı için mülakat şartı kaldırılsın talebi!

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde 72 farklı kadroya işçi alımı yapacağını duyurmuştu. DSİ 2005 işçi alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında iş ilanları yayınladı ve başvurular yapıldı. Lakin, işçi alımına ilişkin sunulan mülakat şartı tepkilere eden oldu. DSİ işçi alımı için mülakat şartı kaldırılsın talebinde bulunan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, yapılan bu sözlü mülakat ile AK Parti’ye yakın isimlerin alındığını gerekçe göstererek kamuya işçi alımlarında büyük bir adaletsizlik olduğunu iddia etti.

‘’ALINACAK PERSONELLER AKP’li SİYASİLERİN TERCİHLERİ İLE BELİRLENECEK’’

DSİ işçi alımları ile ilgili açıklama yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Geçtiğimiz günlerde, Elazığ DSİ 9.Bölge Müdürlüğüne ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne daimi işçi alımı yapılacağını Elazığ kamuoyu ile paylaşmıştım. İşe alım sürecini herhangi bir parti ayrımı gözetmeden yürütmek, hemşerilerimizin kamuda hakkaniyetli bir şekilde istihdamını sağlamak biz siyasetçilerin işsizliğin en büyük problem olduğu Elazığ’da hemşehrilerimize borcumuzdur.

Yapılacak personel alımlarının noter huzurunda kura yöntemiyle, şeffaf bir şekilde yapılması gerektiğini defalarca dile getirdim. Operatör alımı için uygulamalı mülakat yapılması anlaşılabilir, ancak burada da objektif kriterlerin olması gerekmektedir. Ama görüyoruz ki alım yapılacak personel sayısının 4 katı oranında aday kurallar belirlenmiş. Görünen o ki mülakatla alınacak personel AKP’li siyasilerin tercihleri ve referansları ile belirlenecek” diye konuştu.

“HEMŞEHRİLERİMİN HAKKINA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Haksızlıklara neden olan bu tür uygulamalardan vazgeçilmelidir diyen Erol, “Bizim ısrarla dile getirdiğimiz gibi kura sonrası alımlarda adaylar herhangi bir şaibe yaratmamak adına mülakata tabii tutulmamalıydı. İşe alımlarda mülakata tabii tutulan adayların objektif kriterlerle seçilmediği zaten kamuoyunun malumudur. Gençlerimizi geleceksizliğe ve umutsuzluğa sürükleyen, liyakati ve adaleti ortadan kaldıran, haksızlık yaratan bu uygulamadan vazgeçilmelidir. Bilinmelidir ki; “Torpili olmayan,” yalnızca adalet isteyen hemşehrilerimin hakkına sahip çıkmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...