Gündem

Sedat Peker Türkiye’ye mi getiriliyor?

Yayınladığı videolarla, attığı Twitter mesajları ile adeta Türkiye’nin gündemini belirleyen Sedat Peker için bugün flaş bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Ankara’nın, daha önce ‘’15 Temmuz hain FETÖ kalkışmasının finansörü BAE’’ dedikleri Birleşik Arap Emirliği ile Sedat Peker’in Türkiye’ye iadesi konusunda anlaştığı söylendi. Geçtiğimiz 19 Ağustos 2021’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ulusal Güvenlik Danışmanı Şeyh Tahnoun Bin Zayed el Nahyan ile görüşmesinin ardından Sedat Peker Türkiye’ye mi getiriliyor sorusu araştırılırken, bugün BEA ile Ankara arasında bir takas iddiası gündeme getirildi.

İYİ Parti Milletvekili Aytun Çınar Peker ile OSÖL’ün takas edileceğini gündeme getirdi ve bu takasın, gerekçelerini belirterek gerçekleşmesine ihtimal vermiyorum dedi. Organize suç örgütü lideri olarak bilenen Sedat Peker’in Türkiye’ye getirilmesi ile mahkemelerde farklı iddiaları gündeme getirebileceğini kaydeden Çınar, BEA Sedat Peker’i ortadan kaldırırsa iddiaları doğrulamış olur. Yok, eğer Türkiye’ye de getirilirse bazı kimseler hakkında yeni iddialar ortaya çıkabileceğini belirtti.

Her iki ihtimalde de en fazla zararlı çıkanın Peker olmayacağına vurgu yapan Aytun Çınar, BEA FETÖ’nün finansmanı olarak suçlanırken neden şimdi barışıldığını sordu.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...