Genel

Android işitme engelliler için yeni bir özelliği daha kullanıma sundu!

Android işitme engelliler için çevredeki su sesi, köpek havlamaları ve kritik ev sesleri gibi konularda uyarı yapabilmesi için yeni bir özelliği daha kullanıma sundu!

Google Perşembe günü, Android için işitme kaybı olan kişileri cihazların biplemesi, su akması ve köpeklerin havlaması gibi “kritik ev sesleri” konusunda uyarmak için tasarlanmış yeni bir özelliği kullanıma sundu.

İŞİTME GÜÇLÜĞÜ ÇEKENLER İÇİN DE YARARLI

Sesli Bildirimler bir itme bildirimi gönderir, kamera ışığınızdan bir flaşı tetikler veya dikkatinizi çekmek için telefonunuzun titremesine neden olur. Google, bu özelliğin sağır veya işitme güçlüğü çeken kişilere yardım etmeye odaklanmış olsa da, kulak tıkacı veya kulaklık takan kişiler için de yararlı olabileceğini söylüyor.
Sesli Bildirimler, evin etrafında ilgilenmenizi gerektirebilecek bir şey olduğunda size ping gönderir.

Ses Bildirimleri , telefonunuz önemli bir gürültüyü algıladığında bileğinize titreşimli metin bildirimleri gönderen Wear OS akıllı saatler gibi diğer Google cihazlarıyla da çalışır . Google’ın bir blog gönderisinde, “sağır ve işitme güçlüğü çeken topluluktaki pek çok kişi tarafından paylaşılan bir endişe”, uyurken bile uyarı almak isteyen kişilere yardımcı olabilir.

TAMAMEN ÇEVRİM DIŞI ÇALIŞIYOR

Bu özellik makine öğrenimi ile geliştirildi ve tamamen çevrimdışı çalışıyor, telefonunuzun mikrofonunu kullanarak duman ve yangın alarmları, akan su, bebek sesleri ve kapının çalınması gibi 10 farklı sesi alıyor. Bu, Google’ın üzerine inşa ses algılama özelliklerine de Canlı Metne daha iyi çevrelerini anlamaya gösterileri yardım insanlara gerçek zamanlı başlıklar ile 30’dan fazla sesler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.