Genel

Üç evladını katleden cami imamın skandal savunması ortaya çıktı!

Trabzon'un Of ilçesinde cami imamlığı yapan cani, 4, 7 ve 11 yaşlarında ki üç çocuğunu öldürmüştü. İmamın, çocukları neden öldürdüğü merak konusu olmuştu. Gündemi sarsan olay ile ilgili imamın cinayet olayına dair skandal savunması ortaya çıktı. 

Onlar sadece birer çocuktu. Biri 4, diğeri 7 ve en büyüğü sadece 11 yaşındaydı. 31 Ağustos günü saat 16.00 sıralarında Trabzon’un Of ilçesine bağlı Uluağaç Mahallesi’nde bulunan evlerinin yakında ki bir çay bahçesinde kendi öz babaları tarafından öldürülerek katledildiler.

Cani baba 2 aydır sürgün olarak gittiği köyde cami imamlığı yapıyordu. ”Eşim çalışmaya başladıktan sonra aramızda sıkıntılar başladı. Onun çalışmasını istemiyordum. O çalışınca ev ile ilgilenmiyor, çocuklar mağdur oluyordu” diyerek çocuklarının mağdur olmasından şikayet eden baba Emre Göktaş, Yaren, Hiranur ve Elif Göktaş kızlarının kafasına sıkarak öldürdü. Herkes, imam kızlarını niye öldürdü diye merak ederken, cani imamın o skandal savunması ortaya çıktı.

KATİL İMAMIN İFADESİ

Emre Göktaş’ın, ‘Altsoydan akrabayı kasten öldürmek’ suçundan tutuklandığı mahkemedeki ifadesine ulaşıldı. Göktaş verdiği ifadede, şunları söyledi:

“Eşim çalışmaya başladıktan sonra aramızda sıkıntılar başladı. Onun çalışmasını istemiyordum. O çalışınca ev ile ilgilenmiyor, çocuklar mağdur oluyordu. 1 ay önce bu nedenle tartıştık, beni şikâyet etti, hakkımda tedbir kararı aldırdı. 30 gün bu nedenle evden uzaklaştırıldım. Eşim, boşanmak istiyordu ancak anlaşmaya yanaşmıyordu. Tedbir kararı bittiğinde çocuklarımı alarak gezmeye götürdüm.

Uzaklaştırma süresinde çocuklarımın bana olan davranışları değişti. Çocuklarımın bana karşı cephe aldığını hissettim, bu benim zoruma gitti. Evde oturduk, çocuklar oyun oynadılar, bir süre sonra sıkıldılar, bunun üzerine dışarı çıktık. Çocuklarla 4’ümüz köyün ilk evinden ileri doğru yürüdük.

Çocuklar oynayarak dere istikametine gittiler, ben de arkalarından gittim. Yağmur yağmaya başladı, eve doğru gitmeye karar verdik. Sonra eşimle aramdaki olaylar akılıma geldi. Kendimi kaybettim, kaos içindeydim. O an ne yaptığımı hatırlamıyorum. Arazide ‘yabani hayvan olur’ diye silahı yanımda taşırdım. Orada bir köpeğin havladığını hatırlıyorum, onun dışında hiçbir şey hatırlamıyorum.

Ben çocuklarımı çok seviyordum. Bende unutkanlık mevcuttur. Bu nedenle tedavi görüp, çeşitli ilaçlar kullandım. Eşimle olan anlaşmazlıklar nedeniyle zihin kalitemde azalmalar oldu.

Ne yaptığımı bilmeyecek hale geldim. Ben olayın hala hayalden ibaret olduğunu düşünüyorum, olayın şokundayım. Çocuklarımla o gün günlük şeylerden sohbet ettim. Kendime ateş etmeyi düşünüp, düşünmediğimi de hatırlamıyorum. Şu an kafam allak bullak durumdadır.

Konuşuyorum ama bilincim yerinde değil. Sadece ensemi hissediyorum, başımın üstünü hissetmiyorum.”