Personel Alımı

Kültür Ve Turizm Bakanlığı 20-22 Eylül 2021’de personel alımı yapacak!

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Resmi Gazete’de yeni bir personel alım ilanı yayınladı. Kontrolör/başkontrolör kadrolarına 40 personel alımı yapılacağını duyuran Kültür ve Turizm Bakanlığı, iş başvuruların 20-22 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacağını belirtti.

NOT: Bakanlığımız Kontrolör/Başkontrolör kadrolarına naklen atama yoluyla atama yapılmasına yönelik olarak 06-10 Eylül 2021 tarihleri arasında başvuruların alınmasına ilişkin duyuru yapılmıştır. Ancak, gelen talepler dikkate alınarak, 20-22 Eylül 2021 tarihleri arasını kapsayacak biçimde başvurular için ek süre verilmesine karar verilmiştir. (Başvurular, 09:00-18:00 saatleri arasında yapılabilecektir.)

Bu itibarla;

1. Başvuru evraklarının, Personel Genel Müdürlüğüne (Çiğdem Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No 50 Yüzüncüyıl/ANKARA) elden teslim edilmesi gerekmekte olup diğer (posta ve kargo gibi) yollarla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

2. 06-10 Eylül 2021 tarihleri arasında başvuru yapanların yeniden başvuru yapmasına gerek bulunmamaktadır.

KLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Kontrolör alımı için başvuruda bulunmak isteyenlerin sınava tabi tutulacağı belirtildi. Personel alımına ilişkin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamada ‘’ En fazla 40 kontrolör/başkontrolör alımı yapılacaktır. Yeterli başvurunun olmaması veya sözlü sınavda başarılı olan sayısının az olması durumunda, sadece başarılı olanların naklen alım işlemlerine başlanacaktır. Boş kalan kadrolara ise 31/12/2021 tarihine kadar tekrar başvuru ve sınav usulüyle kadro durumuna göre naklen alım yapılabilir’’ denildi.

Personel alımı başvuru şartları, başvuru adresi ve diğer detaylara ilişkin yapılan açıklamalarda şu bilgilere yer verildi;

NAKLEN KONTROLÖR/BAŞKONTROLÖR ALIMI DUYURUSU

28 Temmuz 2021 tarihli ve 31551 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7334 sayılı Turizm Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 2634 sayılı Kanuna eklenen Geçici 15 inci maddesi hükmü uyarınca naklen kontrolör/başkontrolör alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Kanun maddesinin yürürlüğe girdiği 28/07/2021 tarihi itibariyle, genel bütçe ve özel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinde mesleğe özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutularak müfettiş, denetçi, denetmen ve kontrolör kadrolarında yardımcılık veya stajyerlikte geçen süreler dâhil en az beş yıl görev yapmış olanlar ile aynı sürede görev yapmış olmak kaydıyla daha önce bu unvanları ihraz etmiş olanlar.

Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı

Başvurular, 20 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayıp 22 Eylül 2021 Cuma tarihi mesai bitimine kadar, Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğü hizmet binasında Eğitim, Yetenek ve Kariyer Yönetimi Daire Başkanlığına (Çiğdem Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:50 Yüzüncüyıl/Ankara) şahsen yapılacaktır. Sadece başvuru tarihleri arasında yapılan başvurular geçerli olup, ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir. 10 Eylül 2021 Cuma günü mesai bitim saatinden sonraki başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Belgeleri

Adayların aşağıdaki belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeleri zorunludur. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu anlaşılanlar tüm haklarını kaybederler ve haklarında işlem yapılmak üzere yetkili mercilere suç duyurusunda bulunulur.

Sınav

Naklen başvuru şartlarını taşıyan ve eksiksiz belge ile başvuran adayların sözlü sınav tarihleri ve yeri Bakanlığımızın (https://www.ktb.gov.tr) ile Genel Müdürlüğümüz (https://personel.ktb.gov.tr) internet adresi üzerinden duyurulacak olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Başvuru formu ve diğer tüm detaylar resmi ilan içeriğinde verilmiştir. Resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...