Ekonomi

Sorun yoksa çözüm de yoktur! İşte AKP’ye göre ekonomi durumumuz

Bu bir evrensel sözdür. Çözüm olabilmesi için öncelikli olarak bir sorun olması gerekiyor. Eğer ortada bir sorun yoksa çözümde yoktur demektir. Bu bağlamda AKP’nin bu yaşanan ekonomi krize hiçbir çözümü yoktur. Çünkü AK Parti hükümet yetkililerine göre Türkiye ekonomisi bırakın kriz yaşamasını aksine şahlanıyor. Öyle bir şahlanıyor ki, AKP’li Meclis Başkanı Mustafa Şentop bu şahlanışı ‘’koronavirüs salgınında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen büyümeye devam ettiğini, dimdik ayakta durmayı başardığını belirterek, “Bazıları ekonomimizin temellerinin sağlam olmasından çok memnun değiller. Bugüne kadar bunların hepsini sükutu hayale uğrattık, bundan sonra da uğratmaya devam edeceğiz. Aziz milletimizin çalışkanlığı, sanayimizin dinamizmi sayesinde felaket tellallarının bütün beklentileri boşa çıkacaktır” sözleri ile anlatmaya çalıştı.

Türkiye’de gençlerin yüzde 47’sinin, genelde ise her 3 kişiden birinin işsiz olduğu gerçeği ile bir türlü yüzleşemeyen AKP, Kırklareli’nde açılan 40 iş yerini yine işsizliğe vurulmuş hançer gibi anlattı. 10 milyonu aşan tanımsız işçi sayısını, TÜİK’in bile 5 milyon olarak kabul ettiği kayıtlı işsiz sayısını 40 işyeri açıldığı diye yok saymaya çalışan Şentop, 40 işyerinin faaliyetine başladığını duyurdu. Bunun karşılığında kaç iş yerinin kapandığını açıklamayan Şentop, Türkiye’nin bütün olumsuzluklara rağmen büyümeye devam ettiğini kaydetti.

AKP’ye göre ekonomide hiçbir sorun yok. Bir doların 8,5 TL olmasını, 5 litre sıvı yağın 94 lira olmasını, bir litre benzinin 8 lira olmasını, her hafta doğalgaza, elektriğe yapılan zamları şahlanış zanneden AKP zihniyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın deyişiyle ‘’Türkiye İngiltere’den sonra en fazla büyüyen dünyanın ikinci ülkesi…’’ olduğuna inanıyor. Hal böyle olunca da ortaya ekonomi çözüm diye bir yol haritası sunulamıyor haliyle…

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...