Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Ekonomi

Doğalgaza gelen yüzde 15 zam tepkilere neden oldu!

Doğalgaza gelen yüzde 15’lik zammı BOTAŞ duyurdu. Memura yüzde 5 maaş zammını bile çok gören hükümet, doğalgaza yüzde 15 zam yaptı. Sanayi ve elektrik üretim amaçlı tarifeye yapılan bu zam oranı her ne kadar mesken tarifelerine yansıtılmayacağı söylense de vatandaş, artan üretim maliyetlerinden dolayı her şekilde etkilenecek.

Doğalgaz zammına tepki gösterenlerden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ”Saray, sanayi ve elektrik üretim amaçlı doğalgaz tarifesine yüzde 15 zam yaptı. Bu olduğunda bir sonraki adım, gerçekleşen zammın halka yansıtılmasıdır. Saray, gözüm üzerinde; hanelere ne elektrik ne de doğalgaz zammını aklından bile geçirme” dedi lakin, gelen bu zam yukarıda da belirttiğimiz üzere tüm tüketiciyi etkileyen bir zamdır. Zira, üretici, artan maliyeti kimden karşılayacak? Tabiki ürettiği malın fiyatına ekleyecek.

Bu ay sanayi aboneleri için geçerli olacak tarife ağustostaki tarifeye göre 1000 metreküp doğal gaz için yüzde 15 artışla 2 bin 50 lira, elektrik üretim santrallerinin kullandığı 1000 metreküp doğalgaz için ise yine yüzde 15 artışla 2 bin 369 lira oldu.