Genel

Son Dakika! Ferhan Şensoy hayatını kaybetti

Sanat camiasının en önemli isimleri arasında olan usta oyuncu Ferhan Şensoy hayatını kaybetti. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ferhan Şensoy, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 70 yaşında bu hayata veda etti.

Şensoy’un ölümüne ilişkin hastaneden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Ferhan Şensoy’u sabaha karşı kaybettik

İstanbul Tıp Fakültesi’nden yapılan açıklamada, “Uzun süredir kalp-damar hastalıkları ve metabolik hastalıklarla ilgili farklı hastanelerde tedavi gören, ülkemizde yetişen en önemli tiyatroculardan olan, meddahlık geleneğinin simgesi kavuğu 30 yıla yakın süre taşıma onuruna sahip Ferhan Şensoy dün gece sabaha karşı İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ciddi kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle vefat etmiştir. Tüm sanatseverlere ve ailesine baş sağlığı ve sabır dileriz” denildi.

“TÜM SEVENLERİNİN BAŞI SAĞ OLSUN”

Ferhan Şensoy’un kurduğu ‘Ortaoyuncular’dan yapılan açıklamada, “Tiyatromuzun kurucusu, ustamız Ferhan Şensoy’u, dün gece, bir süredir tedavi gördüğü hastanede, yapılan tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Tüm sevenlerinin başı sağ olsun” denildi.

Usta oyuncu Ferhan Şensoy’un eski eşi Derya Baykal, kötü haberi sosyal medya hesabından duyurdu: Ustamı, kızlarımın babasını kaybettik çok üzgünüz.

“YÜREĞİM ACIYOR, ÇOK CANIM ACIYOR”

CNN Türk canlı yayınına bağlanan Perran Kutman, gözyaşlarına hakim olamadı: Konuşamıyorum, şu anda öğrendim. Çok güzel günler geçirdik, çok güzel oynadık. Allah aileye, aileye sabır versin. Çok acı, yüreğim acıyor, çok canım acıyor. Tiyatroyla ilgili yürekli bir adamdı. ‘Ferhangi Şeyler’, bin küsür oyun oynanır mı? Adam gibi adamdı, o kadar az ki artık. Ne olur, çok acı çekiyorum!