Gündem

Tarikatlar devlete mi sızıyor sorusu siyaseti ısıttı!

Ali Edizer GATA Başhekim yardımcılığına nasıl yükseldi? Medeni Kanun karşıtı, ikinci eş tavsiyeleri ile Türkiye’yi ayağa kaldıran, tepkiler üzerine görevinden alından GATA Başhekim yardımcısı Ali Edizer gitti ama tarikatlar devlete mi sızıyor sorusu siyaseti ısıttı.

”BU ADAMI GATA’YA MENZİL GETİRMİŞ”

Sözcü gazetesi ‘’Bu Adamı GATA’ya Menzil Getirmiş’’ manşeti ile çıktı. Menzil kitabının yazarı Saygın Öztürk, Ali Edizer’in kamuda ki yükselişinin kilometre taşlarını yazdı. Öztürk’ün haberine göre Ali Edizer, 1999-2000 yıllarında Kayseri İl Sağlık Müdürü yardımcısı iken Menzil şeyhinin şehirde ki vekiliydi. 2009 yılında Sağlık Bakanı Recep Akdağ döneminde Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

BAKANIN ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜNÜ YAPTI

Recep Akdağ bakanlıktan alınınca Ali Edizer’i Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü olan Menzil şeyhinin damadı Hasan Çağıl yanına aldı. Recep Akdağ ikinci kez Sağlık Bakanı olunca Edizer bu kez bakanın özel kalem müdürü oldu. 2012-2016 yılları arasında Ankara Onkoloji hastanesinde başhekim yardımcısıydı, 2020 yılında GATA başhekim yardımcılığı ise son görevi oldu.

CHP Milletvekili Engin Altay konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarda şunları söyledi;

DEVLETİ TARİKATLARA TESLİM EDERSENİZ…

‘’Devlet FETÖ’den temizlenirken Menzil ve benzeri tarikatlara teslim ediliyor. Biz geçmişte uyarmıştık FETÖ devlete sızmıyor bunlar devlete siz yerleştiriyorsunuz diye… Şimdiden uyarıyorum!.. FETÖ’den temizlediğini devleti tarikatlara teslim ederseniz siz yeni bir 15 Temmuz bekliyor… ’’ dedi.
İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik’ten dikkat çeken bir açıklama geldi;

SÖZDE İSLAMİ YAPILAR IŞİD VE EL KAİDE TÜREVLERİ GİBİ ÇOK TEHLİKELİ

‘’Sözde İslami yapıların yurtlarının, şirketlerinin, vakıflarının sıkı denetimlere tabi tutulması gerekiyor. Bu mantıkla anca bedeviliği giden bir yolu açılır. IŞİD ve El Kaide türevleri gibi çok tehlikeli… Bunlara karşı çok ciddi mücadele etmemiz gerekiyor’’ dedi.

MENZİL TARİKATI SAĞLIK BAKANLIĞI NI ELE Mİ GEÇİRDİ?

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray , Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığı’nı ele geçirdiği iddiasını Bakan Koca’ya sordu. Koca, soruyu yanıtsız bıraktı.

İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Gazeteci- yazar Saygı Öztürk, ‘Menzil’ isimli bir kitap yazdı biliyorsunuz ve o kitapta, şeyh, şıh, ismi her neyse, Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığı’nı ele geçirdiğini söyledi. Aynı kişi ‘10 bakanın evimize geldiğini bilirim’ diye anlattı o kitapta. Bu konuları yalanladınız mı? Bu konudaki düşüncelerinizi almak istiyorum. Türkiye, biliyorsunuz büyük bir tehlike atlattı, yeniden aynı tehlikelere gelmememiz lazım” diye sordu.

Ancak bakan Koca, Çıray’ın sorusunu yanıtsız bıraktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu