Kamu Haberleri

Açıköğretim Fakültesi yaz okulu sınavlarının yüz yüze yapılmasına karar verildi!

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Açıköğretim Fakültesi yaz okulu sınavlarının yüz yüze yapılmasına karar verildiğini duyurdu. Konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

”Açıköğretim Fakültesi yaz okulu sınavlarının yüz yüze yapılmasına karar verildi. Örgün ve açıköğretim öğrencileri arasında, yaz okulu sınavları açısından herhangi bir fark yokken bu yapılan adaletsizliktir” dedi. Sınavların yüz yüze yapılmasına tepki gösterenler arasında CHP’li vekili Ömer Fethi Gürer’de vardı. Gürer şöyle dedi;

Ömer Fethi Gürer- ”Örgün ve açıköğretim öğrencileri arasında, yaz okulu sınavları açısından herhangi fark olmaması gerekmektedir. Sınava girecek öğrencilerin sağlıkları tüm öğrencilerle aynı öneme sahiptir. Adalet, açıköğretim sınavının da online hale getirilmesiyle sağlanabilir.

AÖF öğrencileri aylardır sesleri duyurmak için uğraşıyor. 4 Eylül 2021 tarihinde sınav var.sınav yüzyüze olacak, sınav belgelerini yayınladılar. 2020-2021 yılına ait bütün sınavlar online oldu. Açıköğretim Fakülte sınavlarının online olmaması neden?” dedi.

-Bu yıl üniversitelerimizde okuyan 8 milyon 240 bin 997 öğrencinin 3 milyon 816 bin 508’i yüz yüze, 4 milyon 424 bin 489’u ise açık veya uzaktan eğitim veren bir programda kayıtlıydı. Yükseköğretimi genel olarak Açıköğretim‘in üstüne yıkmak ne kadar doğru?