Genel

5 binden fazla TSK personelini dolandırdı!

Cem Karataş adlı kişinin 5 binden fazla TSK personelini dolandırdığı iddia edildi. Kendisi de daha önce TSK personeli olan Cem Karataş’ın 5 binden fazla askeri dolandırarak milyonlarca lira servete sahip olduğu söylendi. Sadece İsviçre Bankasında ki hesabına 60 milyon dolar gönderen Karataş, görev yaptığı dönemlerde Ferrari marka araçla göreve gittiği ama buna rağmen hakkında herhangi bir inceleme başlatılmadığı bildirildi.

Cem Karataş’ın binlerce TSK personelini dolandırdığını yayınladığı Youtube videosu ile duyuran Cevheri Güven, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımında ‘’5 binden fazla TSK personelini dolandıran Cem Karataş’la ilgili yayınladığım videoya ek bazı bilgiler paylaşacağım. Maaşına el konan TSK personeli intihara sürüklenirken, fotoğraflarda Cem Karataş’ın eşi Özlem Karataş’ın akrabaları TSK personelinin parasını ezerken görülüyor.

Dolandırılan 5 binden fazla TSK personeli hacizlerle boğuşurken Cem Karataş’ın korumaları, patronlarının araçlarıyla sosyal medyada poz veriyorlar. Maaşları hacizli TSK personeli doğu görevinde dağlarda iken, Karataş’ın korumaları Royal Dragon otelde patronlarını “koruyor”

Dolandırılanlardan büyük çoğunluğu Jandarma personeli ve Jandarma 15 Temmuz’dan beri İçişleri Bakanlığına bağlı.

Yapılacak şey net. Emniyet, birkaç saat içinde son 5 yılda Cem Karataş’ın en çok görüştüğü kişilerin ve birinci derece akrabalarının mal varlıklarındaki astronomik artışların listesini çıkartıp el koyacak. Ve TSK personelinin, jandarma personelinin parası ödenecek.