Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Genel

Rus turisti Mısır’a taşıyan seferler artırılacak

Rus ve Mısır makamları, Rusya’dan Şarm El-Şeyh ve Hurgada sahil beldelerine haftalık turist uçuşlarının sayısını artırmaya karar verdiler.

Mısır’ın Rusya Büyükelçisi Ihab Nasr, “Mısır’da Rus turistlerin Hurgada ve Şarm El-Şeyh’e dönüşünü sıcak bir şekilde karşılıyoruz” dedi.

Bu, sakinler ve girişimciler, iki ülke arasındaki ticaretin hareketi ve herkes için çok önemli” dedi.

Elçi, “Moskova’dan Şarm El-Şeyh’e 30 uçuş ve haftada 60 uçuş oranında Hurgada’ya 30 uçuşun olacağı 27 Ağustos’tan başlayacak bir sonraki aşamaya hazırlanıyoruz” dedi.

Nasr, düzenli uçuşların yeniden başlamasının Kahire ve Moskova arasındaki ilişkileri artıracağını ve iki ülke ekonomileri için önemli olduğunu, çünkü turizmin yeni iş fırsatları yarattığını söyledi.

Rusya daha önce altı yıllık bir aradan sonra 9 Ağustos’tan başlayarak her rota için haftada beş uçuş olmak üzere Mısır’ın turistik yerlerine uçuşların yeniden başladığını duyurmuştu.

Mısır ile Rusya arasındaki doğrudan uçuşlar, 2015 sonbaharında, Şarm’dan kalkan bir Rus yolcu uçağını düşüren ve tüm yolcularını ve mürettebatını öldüren bir DEAŞ terör saldırısının ardından durdurulmuştu.

Rusya ile Kahire Havalimanı arasındaki hava trafiği 2018’de yeniden başladı, ancak Rusya’dan Mısır’ın turistik tatil beldelerine charter uçuşlarını durdurma kararı, Moskova’nın talep ettiği bir dizi güvenlik gereksiniminin tamamlanmasına kadar yürürlükte kaldı.

Sina’daki jetin düşmesinden önce Mısır, her yıl milyonlarca Rus turisti ağırlıyordu. Basında çıkan haberlere göre, 2015 yılında Mısır, Rusya’dan yaklaşık 2,3 milyon turist aldı.