Genel

Taliban’ı terör örgütleri tebrik etti!

Taliban terör örgütünü bir tek Doğu Perinçek, eski Ayasofya Camisi Baş İmamı Boynukalın tebrik etmedi. IŞİD uzantısı olan El-Kaide terör örgütü ve benzeri türevleri de tebrik etti. Perinçek’ten sonra Taliban’ı tebrik eden el-Kaide “Biz de aynı şekilde Esad’ı devireceğiz” dedi.

Suriye’de el-Kaide bağlantılı Hayat Tahrir eş-Şam örgütü Taliban’ı tebrik etti: “Biz de aynı şekilde Esad’ı devireceğiz” dedi. Taliban’ı tebrik edenler arasında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, görevden alınan eski Ayasofya Camisi baş imamı Boynukalın’da vardı.

IŞİD uzantılı el-Kaide terör örgütleri ile Perinçek, Baynukalın gibi iktidara yakın olan bazı kişilerin yayınladıkları mesajların ortak olması dikkat çekerken, Perinçek’in; Taliban’ı Atatürk’ün yerine koyacak kadar hadsizleşmesi büyük tepkilere neden oldu.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Vatan Partisi genel Başkanı Doğu Perinçek, Taliban’ın Afganistan yönetimini ele geçirmesini, “Taliban, Mustafa Kemal Paşa’nın Türkiye’de yaptığı gibi Afganistan’ın Kurtuluş Savaşını başardı” ifadeleriyle övdü.

Levent Gültekin: Dünyadaki bütün islamcı hareketler arasında sadece ton, üslup, yaklaşım farkı vardır, temelde aynıdırlar. İktidarın Taliban’a yaklaşımının temelinde de bu aynılık vardır.