GenelSON DAKİKA

Eşini 23 yerinden bıçaklayan cani serbest bırakıldı!

Boşanma aşamasında ki eşini 23 yerinden bıçaklayan cani koca, sadece 3 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldı.

Düşünün ki, bir adam boşanma aşamasında ki eşini 23 yerinden bıçaklıyor. Ağır yaralanan kadın 9 günü yoğun bakımda geçmek üzere 22 gün tedavi görüyor ve kalıcı hasarlarından dolayı her ay tedavisine devam etmek zorunda. Eşini acımasızca bıçaklayan adam ‘’ Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanıyor. Ama her ne hikmetse bu adam, üstelik ‘’tasarlayarak’’ yani isteyerek, yani öldürmeye şartlanarak adam öldürmeye teşebbüs suçundan yargılanmasına rağmen sadece 3 ay sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakılıyor.

Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs etmek ile kasten cinayet işlemek arasında pek fark yoktur. Çünkü ikisi de öldürmekte ne kadar kararlı olduğunu gösterir. Adam belli ki öldürmeyi başaramamış ama bu serbest kaldığı için bir daha başarısız olacağı anlamına gelmiyor. Bakın olay nasıl gelişiyor;

Tokat ilinde bir hastanede temizlik işçisi olarak çalışan eşi Samet Ağ ile geçimsizlik yaşayan Özlem Ağ, ocak ayında evi terk ederek babası Mehmet Demirel’in evine gitti ve boşanma davası açtı. 1 Nisan’da Samet Ağ, eşi ile konuşmak ve eve dönmeye ikna etmek için Mülk köyüne gitti. Brada çıkan tartışmada Samet Ağ eşi Özlem ile kayınpederi Mehmet Demirel’i bıçakla yaraladı. 23 yerinden bıçaklanan Özlem Ağ ile bacağından yaralanan Mehmet Demirel, Tokat Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

İTİRAZA RAĞMEN SERBEST BIRAKILDI

Olay sonrası Samet Ağ çıkarıldığı mahkemece ‘Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı. 3 ay tutuklu kalan Samet Ağ’ın avukatı müvekkilinin adli kontrol şartı ile serbest bırakılması için başvurdu. Cumhuriyet Başsavcılığı da mahkemeden delillerin toplanmış olması ve tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak mahkemeden tahliye talep etti. Samet Ağ, 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararıyla 16 Temmuz’da CMK’nın 109/3-b maddesi kapsamında yurt dışına çıkmama, adli kontrol tedbirleri uygulanması, her hafta cuma günü saat 08.00- 20.00 saatleri arasında adresinin bulunduğu en yakın kolluk karakoluna imza atması” koşuluyla serbest bırakıldı. Özlem Ağ’ın avukatı aracılığı ile mahkemeye yaptığı itiraza rağmen tahliye kararı geri çekilmedi.

‘CEZAEVİNDE OLMASI İÇİN ÖLMEM Mİ GEREKİYOR’

9 gün yoğun bakımda tedavi gören, 22 gün sonra hastaneden taburcu olan bir çocuk annesi Özlem Ağ şunları anlattı:

“Olay günü beni geri götürmeye geldiğini söyledi. Ben de kabul etmedim. Sonra evde 3-4 saat oturdu. Babam eve gelince onunla tartışmaya başladılar. Tartışma sırasında annemi iterek yere düşürdü. Babam da evden kovdu. Ama gitmedi. Jandarmayı aramak için mutfağa telefonumu almaya gittim. Arkamdan geldi. ‘Ne yapıyorsun Özlem’ dedikten sonra beni seri şekilde bıçaklamaya başladı. 23 yerimden bıçaklanmışım. Günlerce hastanede kaldım. Şu anda ayda bir kontrollerim devam ediyor. Tahliye olduğunu öğrendikten sonra şimdi kontrole gitmeye korkuyorum. Serbest bırakıldığı için öldürülmekten korkuyorum. Beni öldürmeye çalıştı ama serbest kaldı. Cezaevinde olması için benim ölmem mi gerekiyor ?B enim henüz 2 yaşında bir çocuğum var. Benim çocuğumun da diğer çocuklar gibi annesiz mi kalması gerekiyor adalet denilen şeyin yerini bulması için?”